Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet leszoktatni a par...

Mivel lehet leszoktatni a par honapos babat az ujjszopasrol? Lehet vmivel kenni?

Figyelt kérdés

Citromlevel probaltam, de meg se kottyan neki. Van vmi keseru szer, ami termeszetesen nem art neki? Mivel meg csak anyatejes. Talaltam egyet amit koromragas, ujjszopas ellen lehet venni gyogyszertarban, de azt csak 2 eves kortol lehet alkalmazni. Hasznalt vki vmit ami bevalt? Kerlek ne azt irjatok h ez termeszetes, mert en meg most az elejen le akarom szoktatni, mivel kesobb meg nehezebb lenne. Hallottam olyat is h 6-7 evesek is csinaljak. Ezt en nem szeretnem ha van ra vmi modszer.


Koszonom!


2015. szept. 3. 17:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Te jó ég, pár hónapos gyereket ne próbálj meg leszoktatni erről, minimum 2 éves korig teljesen normális, nem kell ezzel foglalkozni addig. Szorongani fog ha nem hagyod neki.
2015. szept. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy szoktattam le a kezdetek kezdetén, hogy mindig kivettem a szájából a kezét. Ennyi. Semmi kencefice.
2015. szept. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Az ilyen kencéket hagyd meg a nagyobbaknak és a felnőtteknek. Neki semmiképp nem való még. Ráadásul nem is csinál ezzel semmi rosszat. Cumizik? Ha igen, akkor a keze helyett azt add a szájába, az a kisebbik rossz. Ha nem cumizik, akkor is azt add neki :)

De talán az is elég lehet, amit a 2. válaszoló írt, hogy kiveszed a kezét a szájából.

Kémiai anyagot semmiképp ne használj. Szerintem citromlét sem - elég savas

2015. szept. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Szegény, miért nem engeded hogy megnyugtassa magát??? Szerintem jobb is , mint a cumi hiszen mindig kéznél van. Úgy gondolom, az érettségire már nem úgy fog menni, hogy szopja az ujját. Addig meg nem tökmindegy??
2015. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Az enyem 6 honapos, de mar honapok ota csak elalvaskor szopizza az ujjat, ha almos. Kisebb koraban en is aggodtam, de leszoktatta magat az allando ujjszopasrol.
2015. szept. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

1. Sehogy.


2. Cumival.

2015. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

pár hónapos babát ne akarj leszoktatni

neki nagy felfedezés az ujja és megnyugtatja vele magát

nagy valószínűséggel az anyaméhben is szopizta

2015. szept. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Hiába kérted, hogy ne ezt írjuk, de én is csak azt mondhatom, hogy hagyd.

Fiam egy éves, volt, hogy olyan vadul cumizta a kis ujját, hogy csak úgy zengett a ház (nekem aranyos volt, eszembe se jutott, hogy leszoktassam, a férjemmel olyan jókat mosolyogtunk rajta) és (mint írtam, egy éves) de már csak akkor van a szájában a keze, ha a foga fáj...

Citromlével, meg hasonló baromságokkal meg ne kínozd a pár hónapos babádat...

2015. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Jah és még egy.

Írtad, hogy attól félsz, hogy nagyként is szopni fogja. (ami azért elég ritka, úgy gondolom)

Szóval ha hajlamos pótcselekvésre, akkor ha nem ujjszopizás lesz az, akkor majd kitalál mást magának (pl párnacsücsök morzsolása, haj tekergetése, etc.), szóval felesleges zargatnod egy valamilyen szinten természetes csecsemői viselkedése miatt...

2015. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

ez a városi legenda még mindig él, hogy az ujjszopi rossz, üldözzük ki a sátánt a gyerekből, KENJÜK BE az ujját?! te jó ég. emberek, aki 6-7 évesen még szopja az ujját annak gyerekpszichológusra van szüksége, aki segít, és az ujjszopás ebben az esetben nem OK, hanem KÖVETKEZMÉNY. ergo nem az ujjszopás a "hibás", hanem valami traumát így dolgoz fel a gyerek. olvasgassatok csak.


[link]

2015. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!