Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megtagadhatom, hogy az orvos...

Megtagadhatom, hogy az orvos teljesen levetkőztessen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy ez egy nagyon piti probléma, de engem frusztrál. Az éves iskolaorvosi vizsgálaton a gyerekorvos teljesen le szokott minket vetkőztetni, még a melltartót is, csak a bugyi maradhat fent. Rettentően frusztrált tavaly is és nagyon rosszul éreztem magamat utána (is). Még mindig, ha visszagondolok erre... Nő a gyerekorvos, de akkor is, ez nekem kellemetlen és nyomot hagy. Megtagadhatom ezt a cselekvését?

17/l



2017. okt. 24. 19:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
36%

Megtagadhatod, erővel nem téphetik le rólad a ruhát. Legalább egyesével vagytok bent a vizsgálaton? Nálunk szerencsére mindig maradhatott a melltartó és a nadrág is, csak egyszer kellett egy külön gerincvizsgálaton fehérneműben lenni, az is éppen elég kínos volt.

Az előző válaszolókkal szembeszállok: megértem, hogy kellemetlen neked levetkőzni előttük, akármennyire elkerülhetetlenek is az ilyen helyzetek az életben. Mit számít, hogy ők már ezer meztelen pácienst láttak, ha te viszont nem vetkőztél még le ezer ember előtt? Nem értem, miért kellene megnyugtatónak találnom, hogy az orvosnak csak egy vagyok a sok közül. Ettől még nekem ugyanolyan kínos marad, elvégre van jópár okom, amiért senki előtt nem szokásom vetkőzni.

2017. okt. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem egyesével vagyunk bent... egy függönyt húz el, a többi 4 gyerek pedig a függöny másik oldalán vár.
2017. okt. 25. 16:12
 13/14 anonim ***** válasza:
Tehát senki más nem lát aki erre nem jogosult. Ez csak hiszti. Ha megtagadod akkor sem maradhat el, hanem külön meg kell jelenned egy új vizsgálaton ahol pont ugyanúgy látni fogja egy idegen ember a tested. Felesleges a variálás, mert az orvost nem érdekli hogy nézel ki (kivéve ha kóros, abba azért beleszólhat).
2017. okt. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Poris2000 ***** válasza:
46%
Ez a fajta "mindenképpen le kell vetkőznöd, mert ez a törvény" max. a szocializmusban volt még igaz, amikor az ismerten szifiliszes emberért, aki önszántából nem járt el kezelésekre, ment a fekete autó, hogy vigyék kikezelni a betegségét (ami megjegyzem, epidemiológiailag nagyon üdvös dolog volt). Ma azonban már a betegek mindenfajta orvosi ellátást megtagadhatnak, ha azzal nem veszélyeztetnek másokat (és jelenleg a szifiliszes egyének is furcsamód ebbe a kategóriába tartoznak, holott ez a másokra nézve fennálló veszélytelenség az ő esetükben azért nincs meg). Szóval nem muszáj levetkőzni az orvos előtt, ha nem akar az ember, bár valóban nem célszerű így tenni az esetleges egészségügyi kozkázatok miatt.
2017. okt. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!