Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 3x30 perc alvás működne?

Napi 3x30 perc alvás működne?

Figyelt kérdés

Utánaolvastam a polifázisos alvási ciklusoknak, és hát nem találtam egy olyan lehetőséget se, ami beleférne az iskola miatt. Láttam 4x20 perceset, amit gondoltam átkonvertálok 3x30-ra, de még így is úgy van, hogy a nap 2. alvása elcsúszna egy órával, tehát nem lenne annyira egyenletes.


Na meg mi számít 30 percnek? Attól a pillanattól kezdve, amint elalszok? Ez esetben mégis hogyan keljek fel pont fél órával később? Meg mindig szokott tartani legalább egy óráig, amíg el bírok egyáltalán aludni.


2017. nov. 15. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Mindenkinek más az alvásigénye, de na. Ennyire nem lehet ezt kiszámolni. Ha nem alszod ki magad rendesen bele fogsz betegedni, mentálisan is és fizikailag. De ha meg akarsz halni, akkor hajrá! Nem te lennél az első aki meghal mert túlhajszolja magát/nem alszik. Mindenki szeretne minnél többet elérni de az nem megoldás hogy egy alapvető szükségletet megvonsz magadtól.
2017. nov. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az másfél óra alvás egy nap ember, normális vagy?!? Ha még megvan a józan eszed, ne csináld, maradandó agykárosodásod lesz egy hónapon belül
2017. nov. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi a tököm fontos dolgod van minden nap, hogy neked 6 és fél órával több idő kell, mint másnak? 10 óra Facse, vagy mi ?
2017. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2017. nov. 18. 15:08
 5/7 A kérdező kommentje:
"So Bucky began sleeping for 30 minutes every 6 hours. That’s 2 hours a day of sleep! He reported feeling, “the most vigorous and alert condition I have ever enjoyed.” Doctors examined him after several years of using the cycle and pronounced him perfectly healthy."
2017. nov. 18. 15:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Rosszul emlékeztem, ez esetben 3x45 perc.
2017. nov. 30. 17:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez napi 4×30 percet jelent amúgy.

Végülis ennek az egésznek az a lényeg, hogy egy alvási ciklus végén kelj fel, azaz napi 4× csinálj meg egy alvási ciklust. Én még életemben nem hallottam erről a módszerről, de van egy alkalmazás, aminek az a lényege, hogy a lélegzeted alapján figyeli, hogy hol jársz a ciklusodban és a végén kelt fel. Ez alapján lehet csinálni gondolom.

2019. dec. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!