Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj van velem, vagy ez a...

Baj van velem, vagy ez a korommal jár? 14/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van pár irracionális félelmem, szorongok olyan dolgok miatt, amik miatt úgy gondolom, nem kéne. Visszagondolva, már első osztály óta valamiért nem szeretek emberek közt enni, sőt, alsóban, mikor együtt ettem napi háromszor az osztállyal, folyamatosan rejtegettem a kajámat, és próbáltam úgy enni, nehogy lássa valaki. Mostanra (nyolcadikos vagyok) sokkal komolyabbá nőtte ki magát ez. Itthon normálisan tudok enni, viszont máshol valamiért szorongok evés előtt, nyilvánosan nem is szoktam enni, csak ha nagyon muszáj (suliban pl.). Éttermekbe, gyorséttermekbe már nem is megy a család, mert egyszerűen fenyegetve érzem magam, de hogy miért, azt nem tudom megmondani. Úgy érzem, mások figyelnek engem, ahogy eszem, és rajtam nevetnek.

Nem csak ezt vettem észre magamon. Ha publikusan kell beszélnem, előre megtervezem, mit fogok mondani, viszont ha valamiért ez nem lehetséges, pánikba esek és nagyon félek valamiért, talán azért, mert attól tartok, hogy valami hülyeséget mondok, és kinevetnek érte, de igazából, nincs értelmes magyarázatom erre.

Ismeretlenek között nagyon szorongok, ismét, megmagyarázni nem tudom, miért. Barátok közt nagyon felszabadult vagyok, semmi bajom sincs, de ahogy ismeretlenek közé kerülök, egyszerűen olyan, mintha rólam beszélnének és rajtam nevetnének. Nagyon rossz érzés, hisz emiatt nem szeretek emberek közé menni, bármiről van szó, csak egy séta a kutyával, mozi, stb., egyszerűen itthon érzem magam a legjobban, vagy max. akkor megyek valahova, ha legalább egy, de inkább több barát velem tart.

Ez normális? Vagy megkattantam?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

14/L



2017. nov. 18. 21:05
 1/6 anonim válasza:
A legtöbb embernek vannak félelmei, szorong ilyen-olyan helyzetben. Amit írsz, az viszont elég súlyosnak tűnik. Érdemes lenne beszélned egy pszichológussal.
2017. nov. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hany eve voltal 14? Sem a helyesiras, sem a fogalmazas nem stimmel!
2017. nov. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2, négy hónapja múltam 14 :D
2017. nov. 18. 21:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Velem is volt ilyen régebben, hogy nem mertem mások előtt enni. Ez nagyon rossz volt. Aztán megszűnt, nem tudom, hogy miért. Mondjuk nálam lehet az váltotta ki, hogy csálé volt a fogam, fogszabályzó előtt mosolyogni sem mertem.

Nem lehet, hogy veled is valami ilyesmi van?

Amúgy én is szorongok ismeretlenek előtt, már úgy érzem, szociális fóbiáim vannak...xDD

(Mondjuk engem múltkor antiszociálisnak hívtak.)

Most általános iskolába jársz?

Lehet a környezetedben szorongsz és ez megváltozik majd középiskolában.

Nem tudom, hogy normális-e, de nem vagy egyedül!

2017. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4, nem, szerencsére a fogaimmal nincs baj, nem eszek rondán és sokat sem szoktam, tényleg fogalmam sincs, mi irritál mások előtt.

Igen, most vagyok nyolcadikos általános iskolában.

2017. nov. 18. 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Szorongások lehetnek mindenkiben. Lehet van valamilyen formában szociális fóbiád. Nekem is volt és bizonyos helyzetekben most is előfordul annak ellenére, hogy már felnőtt ember vagyok.

Én is sokáig attól tartottam, hogy mások szórakoznak rajtam és kisebbségi érzésem is volt. Szóval megértelek.

Nem kattantál meg, nyugodj meg. Bizonyos dolgokat eltúlzol de ennyi. Szerintem első lépésben fogadd el magadat olyannak amilyen vagy. Ez van és kész. Ha téged zavar akkor pszichológus is segíthet. Az elfogadás alatt nem azt értem, hogy ebbe bele kell törődni, hogy mindig így lesz, csak abba, hogy mindenki más, és te is más vagy. Próbáld megfigyelni magadat, mikor milyen körülmények között milyen érzés kerít hatalmába. Figyeld az érzést de ne küzdj ellene, inkább mosolyogj, ez van. Próbáld leírni magadban az érzéseket. Addig tud gyötörni amíg mereven küzdesz ellen. Ha nem teszed lassan abba marad az intenzitása. Próbálj ki kis lépéseket, előbb egyél a barátok előtt, utána lépj tovább. Ne bizonyítsd másnak, hogy rosszul érzed magad, csak figyeld magad és lépj tovább. Lassan menni fog. Sok sikert és érezd jól magad :)

2017. dec. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!