Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diszlexiás lennék?

Diszlexiás lennék?

Figyelt kérdés

Évek óta figyeltem ezeket a "tüneteket", lehet előtte is fenn álltak csak nem voltam annyira leterhelve, nem jött elő ilyen mértékben.

Olvastam diszlexiára utaló jeleket, betűket, szótagokat cserél fel a gyerek néha szóban is, nem jutnak eszébe szavak, néha keveri a jobb-bal irányt, olvasásnál nem áll össze a kép és összemossa a szavakat, stb., szinte mind igaz rám. A nyelveket kivéve, az valahogy mindig jól ment kezdve a magyarral, de 14 évesen már középfokú nyelvvizsgám volt, szinte ragadnak rám az új szavak és a nyelvtan logikáját is könnyen átlátom. A tanulás is jól megy, ami annak is köszönhető hogy brutálisan szorgalmas vagyok, képes vagyok tanulni alvás helyett is, így 4-es, 5-ös az átlagom, jó egyetemre készülök.

Minél fáradtabb vagyok, minél inkább le vagyok terhelve annál többet tévesztek, szóban és írásban is, amit én egyszerűen nem értek.

Hallottam olyat is hogy ez optikai betegség amit végképp nem értek, hiszen a gondolkodást, beszédet a szem nem tudná befolyásolni.

Remélem nem valami komolyabb agyi betegség, bár pár éve volt egy fejsérülésem de akkor azt mondták nincs károsodás.

Szerintetek ezek a tünetek tényleg diszlexiára utalnak vagy csak pusztán a fáradtság okozza? Tanulásban tényleg nincsenek nehézségek így nem hinném hogy hátrányos helyzetű lennék a többiekhez képest, inkább csak a mindennapi életbe szokott ez bezavarni, és félek hogy esetleg rosszabbodhat.



2017. nov. 25. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:

"Minél fáradtabb vagyok, minél inkább le vagyok terhelve annál többet tévesztek, szóban és írásban is, amit én egyszerűen nem értek."


szimplán csak túlterheled magad. náha pihentesd és jó lest

2017. nov. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
lesz
2017. nov. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs semmi problémád, akkor nem lennének sikerélményeid se magyarból, se idegennyelvből. Szimplán így fáradsz.

Én is tévesztek, ha fáradt vagyok, betűt kihagyok, stb, igaz, ez viszonylag ritka. Szóban meg a december és Debrecen szavakat keverem össze, amiből vannak érdekes megszólalások :)

2017. nov. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Gondoltam erre is, de ott van például a nyár is ahol szintén előfordul a tévesztés csak minimálisan. Ezért fordult meg a fejemben hogy talán ez a tévesztés alapból ott van bennem, a fáradtság csak felerősíti.


De egyébként igyekezni fogok többet pihenni, amennyire csak tudok.

2017. nov. 25. 09:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató!:D
2017. nov. 25. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!