Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas félelem dolgozatok...

Magas félelem dolgozatok előtt, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az iskolában az apró felelésektől kezdve egészen a témazárókig minden egyes dolgozatnal izgulok.... Nem az az aprócska kis lámpaláz felé hanem begörcsöl a hasam, szédülök, leizzad mindenem, mindent elfelejtek.... Hogyan tudnék lenyugodni? Valami iskolában megoldhato módszer kellene.... Eddig csak olyanról olvastam hogy feküdj le és relaxálj meg ülj be egy kád vizbe....de ezekre a suliban nincs lehetőségem.. Kérlek segítsetek valamilyen megoldást találni! A válszokat előre is köszönöm!, ❤️
2017. nov. 27. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Kinek akarsz megfelelni? Magadnak vagy a szüleidnek? Abban a tudatban vagy, hogy rettentően fontos a jó jegy, pedig nem. Az csak egy szám, ami nem téged határoz meg, csak egy adott tananya adott időpontban történő visszamondását. Már néhány hét múlva se lesz jelentősége egy jegynek, egy év múlva meg végképp semmi. Belefér az emberbe, ha nem tökéletes, senki se az. Amúgy relaxálni ülve és kád víz nélkül is lehet, már többszöri lassú be- és számolásra történő kilégzés is megnyugtat.
2017. nov. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Orvostól kérj segítséget, ne ezen az oldalon!
2017. nov. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, csak én otthon stresszeltem rá arra, hogy "még ezt is meg kell tanulnom, különben nem fogok tudni semmi a dolgozatban." Csak magamnak akartam megfelelni, így elég nehéz volt elnyomni magamban azt az érzést, hogy muszáj egyre többet tanulnom. Ennek egy elég rossz időszak vetett véget (petefészekcisztával műtöttek januárban, az egész nyaram szörnyű volt a lelki része miatt stb) és csak egy pszichológus segítségével tudtam legyőzni az állandó szorongásom. Az számított még nagyon sokat, hogy megtaláltam azt, amit majd szeretnék tanulni és tudom, hogy ennek már tényleg lesz valami értelme.


Azt viszont ne felejtsd el, hogy bármennyire is fontos a tanulás, nem ér annyit, hogy rámenjen az egészségedre. Gondolj bele, mi lesz még később: érettségi, egyetem, évtizedeken át tartó munkába járás. Nem stresszelhetsz minden egyes feladatod előtt, mert ebbe bele lehet bolondulni. Az természetes, hogy van bennünk egy nagy adag drukk, de nem szabad hagyni, hogy beteges stresszelésbe menjen át. Ha mindig annyit készülsz, hogy úgy érzed, mindent tudsz, akkor nem kell félned a feleletek/dolgozatok előtt, fogsz tudni mindent. Képzeld el, hogy akkor mennyire paráznál, ha egy betűt sem készültél volna. Na ugye? Azt nem is mernéd gondolom. Sokan meg úgy járnak be órákra, hogy lesz*rnak mindent. Engedd el a stresszt, koncentrálj a feladatokra és meglátod, stressz nélkül sokkal jobb lesz átélni a sikerélményt.

2017. nov. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2017. nov. 28. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!