Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Végbél/Végbélben mi lehet ez...

Végbél/Végbélben mi lehet ez a kellemetlen érzés?

Figyelt kérdés

Tegnap este éjszaka felébredtem, hogy olyan furcsa érzés van oda lent hátul, el is mentem wczni de csak kevés jött. (Azóta volt széklet, normális). De azóta is olyan furcsa érzés van a végbélnyilásnál nem is kivül, hanem inkább belül. Arra hasonlítanám, mint amikor WC-zel egy nagyot és utána olyan furcsa de az megszünik gyorsan vagy inkább olyasmi érzés, mint amikor WC-zel és közben nyomod kifele, tehát mintha valami lenne benne. Viszketni nem viszket, vérezni nem vérzik, a széklet teljesen rendben volt nem volt eltérőbb szinű, mint szokott és férgek jelenlét sem véltem felfedezni benne. És ez nem is igazán fájdalom csak olyan idegesítően rossz érzés ami nem múlik el (még).


Volt valakinek ilyen hasonló? Semmit nem találtam a neten.


2017. dec. 10. 22:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
lehet, hogy daganat menj el végbélgyógyászhoz
2017. dec. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Aranyér? Mennyire rostos ételt fogyasztasz naponta?
2017. dec. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
semmilyen tünet nem utal daganatra és nem 1 éjszaka alatt alakul ki úgyhogy ezt a daganat részt kilövöm.
2017. dec. 10. 22:51
 4/17 A kérdező kommentje:

Az nap brassóit ettem, rostosból csak ilyen szobi üdítős ital volt, de az sem nevezhető nagyon rostosnak, hiszen sok gyümölcsöt nem látott..


aranyért passzolom, nem érzek olyan dolgokat ami arra utolna. régebben volt végbélnyiláson kivül egy kisebb rög, de azt fogta a doki és helybe kivágta, belül minden okés volt, bár nem jelenti, hogy most nem lenne, de nem hiszem.

2017. dec. 10. 22:54
 5/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.... Ne legyél ebben annyira biztos. A colorectális daganatok több mint 50%ára hiszik azt, hogy aranyér, mellesleg vér sem látható a székleten, szóval ne lődd ki. Én a helyedben elmennék és kérnék beutalót kolonoszkópiára. És nem viccből írom, sajnos tapasztalat...


Amúgy nem is fogsz találni semmit a neten, mert az internet ilyen szempontból nem a legjobb hely.

2017. dec. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ a végbéldaganatot akkor is kilövöm. A tünetek nem jelenléte és az életkoromból kifolyólag is. Ne részletezzük.
2017. dec. 11. 19:20
 7/17 A kérdező kommentje:
Amúgy meg hülye lennék azonnal végbéltükrözésre menni. Előbb simán elmennék egy proktológushoz és kézzel kitudja tapintani a dolgokat... :) Másrészről meg végbéltükrözés a mai modern technológiai világban eléggé barbár módszer (ahogy a gyomortükrözés is) vannak alternatívák. És ha egyszer ilyenre lenne szükségem akkor nem a barbár módszert választanám.
2017. dec. 11. 19:22
 8/17 anonim ***** válasza:
Nincs okunk segíteni, hiszen te jobban tudod, hogy mi van... én a helyedben akkor is elmennék egy tükrözésre és emellett változtatnék az étrendemen. A kevés széklet eleve nem bíztató jelenség (t.i. minél nagyobb és lazább az ürülék, annál jobban működik a bélrendszered.)
2017. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát nagy segítség, ha daganattal dobáloznak. Ilyen erővel mindenre azt lehet mondani, hogy daganat, itt a gyk-n:)
2017. dec. 11. 20:53
 10/17 anonim ***** válasza:

A tükrözés miért barbár technika? Én láttam 20ezer tükrözést: gyomor, tüdő, vastagbél. Diagnosztikus értékű eredményt ad. Kedves kérdező, ha ennyire kötöd az ebet a karóhoz és nem vagy képes elfogadni, amit írunk, akkor minek teszel fel kérdést ezt ilyen platformon?

Csak, hogy értsd: vezető megbetegedések nők és férfiak körében is a vastagbelet érintő daganatok, évről évre egyre több beteg lesz, függetlenül az életkortól... Csak mondom, persze csinálhatod ezt a strucc-politikát, de attól még a statisztika létezni fog.

További minden jót, legyél makacs, te dolgod.

2017. dec. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!