Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Félelem az öregedéstől? 13/F

Félelem az öregedéstől? 13/F

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérlek, ne egyből azzal gyertek, hogy milyen fiatal vagyok, ne foglalkozzak ezzel! Köszönöm!

Most pedig térjünk át erre a kellemetlenebb témára.

Félek, szorongást érzek, ha rágondolok, a fiatalság múlandó. Kapaszkodom a kisgyermekkoromba, amikor még éltek a nagyszüleim, játszótérre jártunk anyukámmal és testvéremmel, vidámság volt, várt az ovi, barátaimmal játszottunk (manapság már egy barátom sincs, de mindegy), az oviban tanult verseim büszkén szavaltam otthon, nem kötötte le minden figyelmem a tanulás, sokat tásasoztunk, kirakóztunk. Erre észbe kaptam: BASSZUS! 13 ÉVES VAGYOK! Hamarosan középiskola, egyetem. És még hatvan-hetven évem van hátra, és ez nagyon sok, de akkor is. Ha az ember belegondol, akkor ötven-nyolcvan karácsonya/nyara van, és ez már nem olyan sok. Egyre idősebb leszek, még növésben vagyok, de huszonakárhány évesen ez megáll. Elkezd a testem romlani. Persze nem egyből, de majd negyven-ötven évesen a hajam is hullani, a látásom, hallásom, szaglásom romlani kezd, és hatvan évesen már semmi hasznom nem lesz. Esetleg unokákat oviba vinni. És borzasztó, hogy egyszer a szüleim is meghalnak. Én nem hiszek semmiben, úgy értem nem vagyok sem vallásos, de ateista sem. Istenben hiszek, meg valami jobban, akár túlvilág, újjászületés, vagy csak véget nem érő (örök) alvás. Vannak céljaim, nagyon sok, amiket meg szeretnék valósítani. És amúgy is szegénységben élünk, ami nem zavar, csak az, hogy emiatt szüleim stresszesek. Pl. az egyik célom hogy ha felnövök akkor gazdag leszek és a szüleimet is segíteni fogom. Az ő elvesztésük sokkal jobban megvisel, mint hogy én egyszer meghalok. Itt a karácsony, és ki tudja mennyi alkalmam lesz még eggyütt ünnepelni a családommal. Lehet hogy senki sem fogja olvasni, nem érdekel.


2017. dec. 17. 13:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Sokkal jobb lenne, ha egy ember vagy ötszáz évet élne, ugye hosszabb gyermekkor, nagyonhosszú felnőttkor, hosszú öregkor. És félek attól is, hogy a szeretteimnek (gyermekem, feleségem) hiányozni fogok. Attól is félek, hogy nem tudok mindent elmondani. Meg hogy nem tudok mindent megtenni, mindenhova eljutni, ahova szerettem volna. Meg hogy túl korán fogok elmenni, mert attól, hogy nagyszüleim, dédszüleim nagyon sokáig éltek, szép hosszú időt, lehet hogy én nem fogok.
2017. dec. 17. 13:36
 2/8 anonim ***** válasza:
Éles emlékképeim vannak 5 éves koromtól, és az előbb voltam 13. Most 43 vagyok, és mutatom, hogy telt el ez a 30 év: Paff. Pontosan értem, miről beszélsz. Nem az a baj, hogy 50 évesen elkezd a hajad hullani, hanem, hogy nem biztos, hogy egyáltalán megéred az 50-et. Bocsánat, nem még jobban elkeseríteni akartalak, csak a tényeket írtam le. Próbálj minden szépet és jót, élményeket belezsúfolni az életedbe most, és később is.
2017. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ismerős!

Annyira rettegek! Ahogy növök, egyre több olyan tényező lesz, ami miatt inkább szomorú leszek mint boldog, és egyszer csak azt fogom észrevenni hogy meghalok.

13/L

2017. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

60 évesen még javában dolgozni fogsz, legalább is a jelenlegi rendszer szerint.


Későn jött rád ez a gondolat :)

Én 9 évesen paráztam be, hogy 1 év múlva már kétjegyű lesz az éveim száma.

2017. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen. Ez olyan szomorú dolog.
2017. dec. 17. 14:04
 6/8 anonim válasza:

Élvezd az életet! Ha már olyan gyorsan elszáll, legalább használd ki mindenegyes percét és ne azon gondolkodj h mi lesz "majd"... Ha már ez ellen úgyse tudsz tenni semmit legalább amíg van életed addig az legyen szuperfantasztikus!:D

Tegyél meg mindent azért h egyre jobb legyél -mind tanulásban mind emberségben- .élj! Legyél boldog és ha majd öreg leszel akkor nem arra fogsz visszaemlékezni h az a 70 év tartalmatlanul telt el:)

2017. dec. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Normális érzés, kortól függetlenül. Kell pár év még ahhoz, hogy rájöjj, a jelenben élni a legfontosabb. Tényleg tegyél meg mindent, amit szeretnél és ne érezz bűntudatot amiatt, hogy megtetted, mert boldoggá tett és nincs ennél fontosabb. Kövesd az álmaidat és valósítsd meg őket. Ne foglalkozz azzal, hogy mások mit mondanak. Biztos szíven fog szúrni néhány vélemény, de ha tudod, hogy mit diktál a szíved, akkor szilárdan tarts ki mellette, mert a te életed. Tényleg csak egy életed van, használd ki. Nem éri meg elpazarolni azzal, hogy olyasmivel foglalkozol, ami nem éri meg/fájdalmat okoz/tönkretesz. Ja, és ami a legfontosabb (bocsánat, ha túlságosan szabadszájú leszek): minden reggel egy lesz*romtabletta csodákra képes.


19 éves vagyok egyébként, a fenti "bölcsességekre" az elmúlt egy évben döbbentem rá, amikor a petefészekciszta műtétem utáni időszakom volt, amiből nehezen, de kimásztam, (pszichológus segítségével). Pár hónapja úgy élem az életem, ahogy leírtam és semmi pénzért nem vagyok hajlandó megváltoztatni ezt, mert tudom, hogy honnan hova jutottam és azt is, hogy nem akarok soha többé visszakerülni oda, ahová saját magamat jutottam a beteges gondolataimmal és megfelelési kényszeremmel.

2017. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Legyen értelme az életednek.
2017. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!