Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nincs normális székletem,...

Nincs normális székletem, pedig már mindent megtettem, mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom, azóta folyamatosan gondom van a wc-re járással. Az elmúlt kb. 1 évben vált nagyon kínzóvá a dolog. Rettenetesen nehezen megy, kemény, nagy tömegű, folyton kireped a végbelem és vérzik. Folyton érzem, néha már ülni is kellemetlen, mert fáj. Van olyan is, hogy csak bogyók jönnek. Általában 2-3-4 naponta tudok csak eljárni wc-re. Néha olyan érzés, mintha üvegszilánkkal lenne tele. Mit tegyek, igyekszem sokat inni, sok rostot enni, de mégsem javul. December közepén egy fogprobléma miatt antibiotikumot kellett szedni, ami kicsit megkínozta az emésztőrendszerem, 2 hétig folyamatos vizes hasmenésem volt, napi 3-4-5-6-szor. Szinte felüdülés volt, persze már elég kellemetlen is volt egy idő után. Majd egyszer csak mintha elvágták volna az egészet, egyik reggel felkeltem, nem kellett rohannom wc-re, és még vagy 2 napig ingerem sem volt egyáltalán, majd 2 nap múlva megint jött a szokásos kemény, fájdalmas, repesztő jellegű :( Mit tehetnék még?

2018. jan. 5. 09:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Minden nap ulj ra a wcre es probald meg.minmel tovabb bent marad a viz elvesziti a vizesseget a szeklet es jobban faj.ha egy ido uta rauksz a wcre minden nap raszokik es akk fog kijonni bd fog allni.probalj mrg ha nem is sikerul minden nap raulni h jojjon ki mer 3 4 napig nem utana szarabb lesz jo ban fog fajni.Nyar ota szenvedem vegbelreoedessel reparon kuo kenocs szart se ert nekem.1 2 hete jo lett alig faj mar ugy orulok naon hasznalt ezeket valtoztattam meg:etel elott meleg levest eszek.activia joghurt.szekeles elott 1 dulcolax kup fel es 5 10 15 p utan lazabban kijon kb mind


Max neha 3 p ig tom cdak bent tartani akk is kijon.ami a lenyeg szekeles utan Proktis M kup fel utana Proktis M kenocs . Napi 1 2 ster lehet ezt. Es meg napi 1 elektormos geppel kifacsart narancsle.kerulom a sok csokit. Es nem mondanam sokat iszom 1 2 litert de akk is jobb lett ha neha 1 2 litert se iszom.de igyal is.hidd el ezek ha nekem segitettek nyar ota szenvedem akk neked is Ezeket probaltad mar a proktis M?termekekekt?

2018. dec. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hashajtot az elejen aztan hagyd abba csaknrosszabb lett nekem is de anikor4 5 apig nekem sd jott mert beteg voltam segitett de ja ne szokj ra elozo voltam remelem segitettem
2018. dec. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Bajer ***** válasza:
Ha már semmi rostos étel és a hajhajtó sem használt akkor tuti megoldás a beöntes. A langyos víz fellazítja a kemény székletet és nincs semmi mellékhatása úgy mint bizonyos hajhajtóknak.
2022. júl. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!