Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha gyors az anyagcserém,...

Ha gyors az anyagcserém, miért háromnaponta van székletem?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy emiatt vagyok elhízott?

2018. febr. 12. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta hogy gyors az anyagcseréd?
2018. febr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tisztában vagy azzal, hogy mit jelent az anyagcsere biológiai fogalma ? Székletürítésed gyakorisága részben a táplálkozással (mennyiség-minőség, folyadék bevitel), részben a biológiai ritmus időzítésével (feltételes reflex) lehet kapcsolatban.
2018. febr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kettő nem igazán függ össze. Gyors anyagcserével viszont csak akkor hízol el, ha rengeteget eszel. Kevés székletnél viszonylag egészséges esetben kevés az étel (bár nyilván az összetétele sem mindegy, rostosabb ételből több nem hasznosul, az élelmi rost már csak ilyen), persze betegség is lehet a háttérben vagy egyszerűen csak pocsék étrend.


Nekem kissé gyors az anyagcserém, mindig volt súlyfölöslegem és széklet terén változó a helyzet, de ez a 3 nem különösebben erősen korrelál (van összefüggés, de pont az általad említett 2 dolognál nem sok).

2018. febr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!