Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedés ellen mit tegyek?

Székrekedés ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már kisebb korom óta sosincs rendesen székletem. Nálam az a normális ha 6-7 naponta tudok. Van amikor csak hashajtó kúppal. Eszem gyümölcsöket, igaz nem mindig sokat de próbálok figyelni ra, folyadékot is iszom.

Pár hete már nagyon izgulok hogy nem fog sikerülni és ilyenkor van amikor hányingerem van és hányok is az idegességtől de általában csak vizet. Valami tanács vagy ötlet hogy mitől lehet? Valaki járt már hasonló cipőben?

14/l



2018. febr. 21. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel elmennék egy orvoshoz. Egyébként a müzliszelet, paradicsom leves engem meg szokott hajtani.
2018. febr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"folyadékot is iszom"


Na de mégis mennyit? És mekkora adagokban? Inkább sokszor igyál kisebb adagokat, mert ha fél napig semmit, akkor attól is lehet. Minden napot egy nagy bögre meleg itallal kezdj!


Próbáld te is kitapasztalni, hogy mi az, ami meghajt, és egyél/igyál olyasmit rendszeresebben.

2018. febr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek ment a zöld kéz.

Igazából semmi sem hajt meg, úgy hogy utána egyből kéne wc-re mennem. De van amikor ezen kattogok és már tiszta ideg vagyok miatta:/

2018. febr. 21. 19:12
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát pedig az izgulástól is lehet simán. Akkor lazíts, és próbálj valami nyugtató hatású gyógyteát iszogatni, mondjuk kamillát. Az amúgy is jó a haspanaszokra is.
2018. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mozogsz eleget? A nyers gyümölcs és zöldség, a napi másfél liter folyadék (nem cukros üdítő, hanem ásványvíz, rostos gyümölcslé és tea) önmagában nem elég. Nálad ez pszichés probléma lehet. A 6-7 nap az nagyon nincs rendben. El kellene menni a dokihoz, mert ha ennyire ritka, házi praktikákkal nem fogod tudni megoldani.
2018. febr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Amikor elmentem kb. 1 évvel ezelőtt a gyerekorvoshoz nem mondott semmi konkrétat, csak ajánlotta a Laevolac szirupot és mondta hogy üljek be minden nap 10 percre a wc-re, hátha segít. Amúgy nagyon rendes és jó orvos.

Amúgy nem szokott fájni a hasam, nem szoktam érezni hogy kellene. Csak már úgy a 6-7 napon, és amikor tudok nagy megkönnyebbülés nekem hogy megszabadultam tőle. De egyszerűen nem érzem előbb hogy kéne. Nem lehet, hogy nekem így állt be :/?

2018. febr. 23. 19:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tamarin lekvárt vegyenek a szüleid, és vegyél be belőle rendszeresen egy fél mokkáskanálnyit minden nap. Ha van székleted, akkor is mindég egy időben, és szedjed pár hónapig. Ettől jó eséllyel beáll a rendszeres bélműködés.
2018. márc. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, nem használt.
2018. márc. 22. 18:19
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

is 26 éves vagyok, régen én is ugyanígy voltam, de volt olyan is, hogy 2 hét után sikerült csak... alig mertem akkor is, mert tudtam hogy nagyon fog fájni. úgy is volt.

ittam korpát, ettem ezt a lekvárt...semmi nem segített

most is érzem szinte a számba a borzalmas ízét.


mostanra beállt kb heti 2x megyek wcre és nem szenvedek annyit

nekem sincs konkrét étel ami után mennem kellene vagy segítene, viszont van 2 kombó ami nekem bejön NEM RÁBESZÉLÉS, csak ez az én tapasztalatom: kávé+cigi, a másik, édes bor+cigi, ha ezek egyszerre megvannak, akkor általában az hozza az ingert is.

2018. márc. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, nehogy elkezdj cigizni, mert akkor nem csak székrekedésed lesz, hanem még ezer más bajod: tönkremegy a bőröd, a szaglásod, az ízérzékelésed, a fogaid, büdös lesz a szád, a hajad, a ruháid, kikészül a tüdőd, a májad, mindened.
2018. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!