Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki rákos (daganatos)...

Ha valaki rákos (daganatos) beteg, attól megváltozhat a személyisége illetve a viselkedése? Van valakinek tapasztalata esetleg?

Figyelt kérdés

Megváltozott:

viselkedés, gondolatok, személyiség.


Elképzelhető hogy a betegség velejárója legyenek a leírt tünetek? Vagy nincs köze a betegséghez?


Valakinek van esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban? Akinek szintén van daganatos ismerőse vett észre jeleket az ismerősénél?


Lemaradt a kérdésből hogy rossz irányba változott meg a személyisége, tehát egy kedves természetű emberből "gonosz" természetű ember lett.


2018. febr. 28. 19:39
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

Persze hogy megvaltozhat, azért ez elég nagy trauma az embernek.

Nagybátyám is ingerült, rosszkedvű és sok emberrel ellenséges lett.

Hál Istennek túl van rajta és olyan lett mint régen.

2018. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megváltozhat, hát konkrétan az élete van fenyegetve. Legyetek hozzá sokkal türelmesebbek.
2018. febr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Férjem daganatos,néha engem,és néha magát is nehezen viseli el. Idegesebb,ingerlékenyebb,negatívabb,de nem lett kifejezetten gonosz..
2018. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Gyászfolyamaton megy át, a gyász fázisain, persze hogy megváltozik.

Néha zárkózott és nem igényel társaságot, néha meg ott kell lenni mellette, minden ember más és más ilyen esetben...

2018. febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves kérdező legutolsó válaszoló!

Magyarázd már el nekem légyszíves, milyen "gyászfolyamat" - ról írsz?


Senki nem beszélt itt gyászról...

Én azt kívánom neki hogy éljen még legalább 1000 évig, különben is a rák illetve daganatos betegség ma már gyógyítható tudtommal, elég szép arányban...


Egyszerűen csak arról van szó, hogy egy 180 fokos fordulatot vett a viselkedése, kimondottan gonosz lett.

Egyfolytában sérteget, örül ha velem valami rossz történik ez örömöt ad neki, többek között az is örömöt ad neki például ha vesztettem a lottón ilyen jelentéktelen dolog is.

Folyton azt nézi hogy tudna velem 'kiszúrni". Értetlenül állok előtte.


Korábban mindig segített amiben tudott, kedves, jó természetű ember volt. Elképzelni sem tudtam volna őt régebben ilyennek mint most.

2018. febr. 28. 20:18
 6/18 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolót akartam írni!

-Kérdező* véletlen volt.

2018. febr. 28. 20:21
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarázd már el nekem légyszíves, milyen "gyászfolyamat" - ról írsz?


Senki nem beszélt itt gyászról...

Én azt kívánom neki hogy éljen még legalább 1000 évig, különben is a rák illetve daganatos betegség ma már gyógyítható tudtommal, elég szép arányban... "


Pedig szerintem eléggé érthető mire célzott. Aki megtudja, hogy bármiféle ilyen betegsége van abban akaratlanul is elindul a halálon való rágódás, örlődés, satöbbi.


Igazából ez érthető is.

2018. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én apámnak is tüdőrákja volt. Sokkal komolyabb lett a betegség alatt, mint amúgy meg látszott rajta, hogy nagyon zavarja az egész helyzet, de a legjobban az zavarta, hogy "teher" lett a családjának. (Ami természetesen nem volt igaz, de ugye ő ezt érezte, mert eddig ő volt a családfenntartó, mindenes, erős férfi/apa utána meg már a lakáson belül sem bírt sétálni.)


Gonosz egyáltalán nem lett és velünk sem volt bunkó, de látszott rajta, hogy nem a régi.


Még betegen is csinált csínyeket, mint régen. Egyszer becsapott, hogy van otthon sütemény és nem is volt, csak sajtot rakott a tálcára és letakarta. Tudom, hogy nem vicces amúgy, én sem értettem, de ekkor láttam utoljára annyira nevetni, hogy folyt a könnye, meg majd ledőlt a székrők párommal együtt, mert ő volt a bűntársa. Amúgy nagyon vicces ember volt, sokat nevetett, sokszor olyan volt, mint egy nagy gyerek. Ez nyilván a betegség alatt alábbhagyott.


Az utolsó beszélgetésünkkor is pont megdicsért, mert akkor voltam túl az írásbeli érettségin és örült, hogy jól sikerült, pedig pont kórházban volt, ezer más dologról beszélhetett volna, de ő akkor is rám volt kíváncsi. Sajnos a szóbelit már nem élte meg, pedig alig várta, hogy kiengedjék és jöhessen nekem gratulálni az érettségimhez. Akikkel egy szobában volt azt mondták, hogy miközben haldokolt (rájött egy köhögési roham és megfulladt) is azt mondogatta, hogy haza kell mennie a gyerekeihez. (A szülinapom pár nap múlva lett volna és nagyon haza akart hozzám jönni. Végül aznap lett a temetése, szóval ha úgy nézzük ott volt.) Változott a viselkedése, de egyáltalán nem lett gonosz vagy undok.

2018. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Ennél kevesebbtől is megváltozhat. Persze, elvileg gyógyítható betegség a rák, arányaiban én mégis ritkábban hallok rákból gyógyultakról, mint olyanokról, akiket "elvisz". Sőt, sokszor a gyógyulás is csak "rövid időre szól". Szóval, azert ez egy olyan trauma, ami alakíthat és sokszor alakít is, az ember személyiségén, viselkedésén.
2018. febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A kis eséllyel gyógyíthító betegség tudatától megváltozhat a személyiség.

Az már egyéni, hogy milyen irányba változik

2018. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!