Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van e valakinek tapasztalata...

Van e valakinek tapasztalata alkohol elvonási tünetekkel?

Figyelt kérdés

Édesapám elég régóta alkoholista kb 30 éve. A héten rosszul lett ami mostanaban nem meglepő hiszem nem egyszer fordult ilyen elő vele(magas vérnyomás ,hanyas )

Csütörtökön hívta a noveremet aki egy városban lakik vele hogy nem teljesen oké a helyzet , ugyanis zenét hall folyamatosan ill. Ha kikapcsolja a tv-T akkor megy tovább a film . Majd ez rosszabb lett és a hétvégén már szellemeket látott illetve a hangok hatasara amiket hall dolgokat tesz mint pl menjen keressen meg a lépcsőházban festéket és javítsa ki a hibát stb . Tesom elvitte korhazba majd egyből zárt osztályra vittek és nem lehet vele beszélni 1 hónapig minimum .volt esetleg vkinek ilyen tapasztalata a környezetében ? Hatásos ez a kezelés ?


2018. márc. 12. 05:44
 1/8 anonim ***** válasza:
papád valószinűleg már delirált, ami halálos lehet. Ha kórházban kezelik, akkor ott csökkenteni tudják az elvonási tüneteket is, de vigyázni kellene, hogy otthon ne folytassa ismét az ivást. A bőr alá ültetett gyógyszer lenne talán a legjobb megoldás
2018. márc. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kérdésed inkább az egészség kategóriába tartozik.
2018. márc. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod a lényeget röviden. Ez a baja édesapádnak is:


[link]


Én csak 3-4 évig voltam alkoholista, nekem csak remegett a kezem, izzadtam, érzékeny voltam a fényekre és hangokra 1-2 napig leszokáskor (amit megtámogattak jó sok gyógyszerrel).

2018. márc. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "nem lehet vele beszélni 1 hónapig minimum".

A zárt osztályokon is van látogatási idő meghatározva, minden nap pár óra, szóval ezen belül bármikor lehet menni látogatni.

Jó lenne, ha az orvosával is beszélnétek rendszeresen.

Egyébként az is furcsa, hogy már most azt mondták, hogy legalább egy hónap. Ezt előre nem lehet tudni pontosan, a beteg állapotától függ, hogy mennyi ideig szükséges a kezelés. Egy hétig biztosan a zárton lesz, mert sajnos a kórházakban nem szokták betartani a törvényes határidőket a bírói szemlével kapcsolatban; bár apukád esetében majdnem mindegy, mert nála tutira indokolt a kezelés. De a szemle után már az állapotán és az orvoson múlik, hogy meddig marasztalja ott kötelezően; optimális esetben átkerülhet a nyílt osztályra is majd hamar, ahol már rajta múlik, hogy meddig marad, mert az már önkéntes.

2018. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát ,


Momentan bent tartják zárt osztályon folyamatosan gyogyszer kezelés alatt van utána kezdik meg a rehabilitációt nála , mindenfelekeppen elgondolkodunk ezen a bor alá beültethető gyogyszeren . Mi mindent biztosítunk neki csak akarja is .. igazából ettől tartunk hogyha kijon elkezd inni megint és mondjuk abbahagyja megint pár napra akkor előjönnek ezek a hallucinaciok .

2018. márc. 12. 18:37
 6/8 anonim ***** válasza:

4:

Én amikor a pszichiátrián voltam egy hétig hogy leszokjak, akkor az ötágyas szobában voltunk egyik oldalt hárman, akik úgy ahogy megvoltak "fiatalok" és a szoba túloldalán volt két öreg, akikkel kommunikálni sem lehetett kb. Az egyik állandóan maga alá szart, pedig nem begyógyszerezve volt, csak delíriumban. A másik férfi csak maga elé bámult. Aztán tolószékben tolták és a hét végén mielőtt elmentem már megszólalt és ha segítették lábra állt. A fosós bácsi pedig már nem fosott be. Ez a delírium.


5:

Ez a fajta hallucináció csak akkor jelentkezik, ha valaki nagyon sokáig nagyon mértéktelenül ivott. Ha most túlesne rajta egyszer és utána esne vissza, akkor "újraindulna az óra" és utána nem lennének ilyenjei, csak ha megint évtizedekig inna (ami a kora miatt már nem esélyes)

2018. márc. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm , sajnos valószínű hogy leszokni már nem fog tudom soha nwm késő de mi hiába próbálunk neki segiteni meg ajánlottunk fel minden segitseget ő makacs mondom elutasítja és ha ő nem akarja akkor mi mindegy mennyire akarjuk akkor sem fog leszokni , inkább emiatt a része miatt aggódom , hogyha esetleg megint történne egy ilyen hogy pár napig nem iszik mert mondjuk nagyon rosszul lesz és nem tud felallni vagy nincs rá pénze akkor nehogy rosszabb legyen mint ami most volt ugyanis már így is Tesom kocsiját egy vas ruddal akarta beverni mert hogy a szellemek benne ülnek és el akarjak vinni illetve egy késsel a kezében maszkalt H megöli a szellemeket .. féltem a társasházban lakókat is illetve nyilván öt is hogy nehogy esetleg ha mégegyszer ilyen lesz kárt tegyen magában és másokban
2018. márc. 14. 14:13
 8/8 anonim ***** válasza:
ha kiengedik, akkor már nem jönnek elő az elvonási tünetek, a beültetett gyógyszer miatt akkor lesz nagyon rosszul ha iszik. Szóval nem tud visszaesni
2018. márc. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!