Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az inzulinrezisztencia az...

Az inzulinrezisztencia az diabétesz?

Figyelt kérdés

Endokrinológus által diagnosztizált inzulinrezisztenciám volt, de már az is helyreállt. A vércukrom soha(!!!) nem volt magas, most kismamaként is rendben vannak a terhelt értékeim.


Más okból kifolyólag viszont kellett mennem kardiológiára, ahol a dr nő végig “diabéteszként” említette az inzulinrezisztenciát, hiába javítottam mindig ki, a papíromra is azt írta, hogy diabéteszes vagyok... ami miatt aztán a terhesgondozóban is magyarázkodnom kellett, hogy nem vagyok cukorbeteg, csak hiába mondtam a dr nőnek, nem tágított.


Tudom, hogy az IR diabéteszhez vezet, de attól még nem lehet/szabad a kettőt így összekeverni, nem?


2018. márc. 21. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert elképesztő a tájékozatlanság az orvosok között is. Úgy gondolom, hogy Mo.-on van egy bizonyos számú orvos, aki ért hozzá, a többi meg csak hallott harangozni róla valamit. Szerintem az inzulinrezisztenciának nincs BNO kódja sem.
2018. márc. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ebben igazad lehet, a papírjaimon szénhidrátanyagcsere zavar bno szerepel, de a leírásban egyértelmű, hogy IR-ről van szó.


Csak rettentően zavaró, hogy emiatt diabéteszesként szerepelek a kórházi nyilvántartásban. Szerencsére a terhesgondozóban elhitték, hogy mi van, de ki tudja még mi lesz, ha megyek szülni stb.


Ha megyek újra a kardiológushoz, szóljak neki, hogy javítsa, mert ez nekem gondot okoz? Sok orvos nem szereti ha kijavítják :/

2018. márc. 21. 19:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs BNO-kód rá, nem javíthatja ki a diagnózist. Lépj túl rajta, nem nagy ügy. Én is IR-es vagyok.
2018. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!