Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg olvasók, napközben...

Cukorbeteg olvasók, napközben muszáj lemennie 2 óra után a vércukornak az éhgyomri szintre, tehát 4,5-5 között?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: hipochonder vagyok kissé :-) úgyhogy amikor az orvos egyszer megijesztett, hogy mivel duci vagyok, cukorbeteg is lehetek, vettem egy mérőt, amivel rendszeresen szoktam mérni.


Az éhgyomri értékeim általában 4,2-5,3 között mozognak.


A mai napon sok tésztát ettem, illetőleg csak tésztát és még csokit is (épp vizsgastresszben vagyok, és az albérletben nem nagyon van kivel dumálnom, tanulok állandóan).


Már régen mértem, gondoltam, megmérem, hát basszus, az egyórás érték 7,7 de még a két órás érték is 6,7 lett!


Az pedig szintén furcsa, hogy ha az egyik ujjamból veszek vért, akkor más értéket mutat, mint a másikból vettnél.

Azt tudom, hogy nem az első kinyomorgatozt cseppből kell ítélni, hanem megvárni, hogy normálisan legyen.


Most akkor cukorbetegség van vagy mi?


Nagyon beparáztam és tanácstalan vagyok, kérlek, aki tud, segítsen mert nem tudom, mit csináljak!



2016. márc. 4. 04:24
1 2
 1/19 Salx Narval ***** válasza:
100%
Elmehetsz dokihoz , hogy megnyugodj abból még baja nem lett senkinek de az éhgyomri 4,2-5,3 vércukorszint nem indokolja. Az ,hogy kicsit később éri el a normál szintet valószínűleg a kaja miatt van, ahogy írtad is. Minden esetre jobban kellene vigyáznod az étkezésekkor, vagy evés után jól jönne egy kis lemozgás, akár egy kiadós séta is elég ahhoz, hogy jobb értéket mérj, mert ez valóban magas egy kicsit. Egy-két mérésből nem lehet kiindulni ha viszont rendszeresen ezt tapasztalod akkor érdemes elkezdeni egy komolyabb diétát, ha az sem segít, akkor doki. Ha időben felismerik a hajlamot simán megelőzheted a II: tip cukorbetegséget. Azt mindenképp tanácsolnám, hogy mozogj sokat és figyelj jobban az étrendedre.
2016. márc. 4. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az van, hogy most a napjaim azzal telnek, hogy kikelek az ágyból, leülök az asztal mellé és nyomom a tananyagot (államvizsga)...nem tehetem meg, hogy elmegyek akár egy órát mozogni, mert az igazából nem is egy óra, hanem minimum 2, és akkor még ott van az egyéb napi teendők...gondolod, hogy a sok üléstől van most ez, és ha végre túl leszek rajta, és mozgok, akkor elmúlik, és nem leszek cukorbeteg ugye nem?
2016. márc. 4. 05:05
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Még a 6,7 is teljesen normális, az egyórás 7,7 is teljesen normális, nyugi.
2016. márc. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nem igaz az, hogy étkezések után pontos 2 órával már az éhgyomri értéken kell hogy legyen?


Lehet mondjuk ebéd és uzsonna között 5,8 és 6,4 is?

2016. márc. 4. 22:13
 5/19 Salx Narval ***** válasza:
100%
Értem én, hogy vizsgázni kell, de akkor legalább az étkezésre figyelj oda és iktass be rövid 5-6 perces tornákat, ez még a tanulást is segíti. Csak, hogy megnyugodj. [link]
2016. márc. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

szia.


nyugodj meg teljesen"normális vagy"...ha megnyugtat, megsúgom, hogy milliók örülnének, ha ilyen értékeik lennének.

Jól működik mindened, tessék tanulni..

...legalább minőségi finomságokat eszel?..

tartsd fel a jobbkezed, és ígérd meg, sikeres vizsga után cseppet diétázol..

leteheted a kezed.


no para.


Tanulj...tanulj...tanulj...

2016. márc. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok :)


ma elmondom mit csináltam, direkt bezabáltam csak gyorsan felszívódó cukrozott szénhidrátokat, fehérkenyeresszendvics, desszertnek tejszínhab-csokiöntet-gofri, utána még 1 szelet rizsescsoki.


Megmértem kicsivel kevesebb mint 1 óra után, felment 8,2 lett, nekiálltam tornázni, lenyomtam 40 perc Rubintrékát.


Pihentem 16 percet, és máris 4,6 lett. :)


Utána is maradt ez az érték. Később, amikor vacsorára paradicsomot ettem sajttal és uborkával, desszertnek narancsot, akkor nem is változott, alig lett 6,2.


Igazatok van, tényleg mit tesz a mozgás, akkor mostantól elhiszem, hogy nincs semmi bajom, csak mozogni kell, és kicsit lefogyni persze.

2016. márc. 5. 07:02
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az általad feltett kérdésben megadott értéket úgy lehet pontosítani, hogy legalább 6.5 - 7 alá kell menjen egy cukorbetegnél a két órás mérésnél. (A "hivatalos" orvos által megadott érték érték az 7.8 alatt kell legyen étkezést követő 2 órával)


Ezzel el tudod kerülni, hogy az előző étkezéssel bevitt jókora szénhidrát mennyiség maradékához hozzá adódjon a következő adag étkezéssel bevitt szénhidrát és így összeadódva emelje tovább egy egészségtelenebb szint felé.



Ezt még akkor hallottam a rádióban egy délelőtti műsorban mint legjobb diétás megoldást a gyógyszer kiegészítésére, amikor még nem voltam cukorbeteg. Sok ilyen dolgot szeretek megfigyelni, mert bármikor szükség lehet rá, mint most erre is.


Aztán mióta szükségem van erre az ismeretre, ezzel tudom normál szinthez közelebb tartani a cukorszintemet. A diabéteszes betegnek úgy is mindig kicsit magasabb a vércukor szintje, mint egy egészséges embernek, de ezzel a másfél-kettő órás étkezések közötti, teljesen szénhidrát mentes időszakkal legalább ezen a még nem túl magas szinten lehet tartani az értéket. Persze semmi nem muszáj, viszont ezzel nagyon jót teszel a saját szervezetednek ahhoz képest, mint ha állandóan jóval magasabb értéken maradna a folyamatos szénhidrát pótlások miatt.


Ez nem csak a cukorbetegnek tesz jót, az egészséges embernél is csökkenti a hasnyál mirigy terhelését.


Abban a kettő óra szénhidrát mentes időszakban lehet pl húsféléket enni, fehérje forrásokat bevinni. Szóval nem kell éhezni ez alatt sem. Csak a szénhidrát bevitelben kell megtartani az az időszakot.


Az a 6.7 nem olyan nagyon magas ennyi hatalmas mennyiségű szénhidrát után amit írtál.


Viszont elképzelhető, ha kicsit jobban nem fogod vissza a szénhidrátban túlságosan dús étkezést, hogy majd idővel cukorbetegséggé fejlődik, ha a hasnyál mirigyet túlterheled állandóan. A magas test zsír hajlamosít az inzulin rezisztenciára, ami a cukorbetegség előszobája.


Viszont van egy jó hírem!

Ha óvatosan bánsz a szénhidrát bevitellel, akkor kitolhatod a cukorbetegség bekövetkeztét nagyon. Ellenkező esetben viszont gyorsíthatod is.


Ezért érdemes (mondjuk nálad) 5 alá menjen az étkezés után kettő órával mért vércukor.


A másik, ha ducika testalkatú vagy (ez általában hajlamon, örökletes dolgon múlik), az egy egészen más életvitellel tartható karban. Valami rendszeres sportos mozgásra lenne szükséged. Na meg az étkezésnél a fehérje túlsúlyos étkezés az ami sokat segít. Az segítr a több mozgás mellett növelni az izom tömegét, ami több szénhidrátot és zsírt tud így elégetni.


Jókora séták kirándulások, túrák vagy bármilyen rendszeres sportos mozgás lenne fontos neked. Viszont mint írod, sokat tanulsz. nem sok időd van ilyesmire. Meg kellene próbálni időt szakítani egy kis lazításra az egészséges életre. Az sokat segít a betegségek megelőzésében.

2016. márc. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Olvasom a 3-as hozzászólót:

"az egyórás 7,7 is teljesen normális, nyugi."


Az étkezés után a legmagasabb érték nem lehet 11.8 nál magasabb. Egy óra után még magas szokott lenni, csak másfél óra után megy lejjebb. Legalább annyi idő kell a cukor lebontáshoz természetes körülmények között.

2016. márc. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet mondjuk ebéd és uzsonna között 5,8 és 6,4 is?"

Bizony lehet, az még nem jelent semmit.


-


"ma elmondom mit csináltam, direkt bezabáltam csak gyorsan felszívódó cukrozott szénhidrátokat, fehérkenyeresszendvics, desszertnek tejszínhab-csokiöntet-gofri, utána még 1 szelet rizsescsoki.

Megmértem kicsivel kevesebb mint 1 óra után, felment 8,2 lett, nekiálltam tornázni, lenyomtam 40 perc Rubintrékát.

Pihentem 16 percet, és máris 4,6 lett. :)"


Ez a cukor lebontásod teljesen normális, viszont ha ennyire nyomod a gyors szénhidrátokat, az vezet a cukorbetegséghez. Nálam is ettől jött elő. Akkor (2005-ben) sok stressz ért és cukor és nagyon nagyon sok szénhidrát falással próbáltam kompenzálni. nem kellett volna.

kb. 2008-ban már nagyon furcsa volt sok minden az egészségemmel és elkerültem orvoshoz, aki már csak a cukorbetegséget tudta megállapítani kb 3 év szénhidrát falás után. Azóta diétázom és gyógyszert szedek. Így viszont normálisan tudom tartani a cukorbetegség szövődményektől mentes állapotát.


Szóval nyugi, ez még nem cukorbeteség nálad.

De azért lehetőleg ne egyél egyszerre ennyi szénhidrátot.


Esetleg vegyél 75-80%-os keserű csokit. Azt én is szoktam enni, mindig egy keveset mert nagyon alacsony a szénhidrát tartalma. Az feldob de a benne levő cukor nem árthat.


Most jut eszembe, mindjárt nekilátok én is, már úgyis rég ettem (másfél-kettő órája). ;)


Nemsokára indulok ki a Pilisbe kerékpárral, végre szép idő van.


Az is nagyon sokat jelent a cukor rendben tartásában. Csak ilyenkor sok fehérjét kell ennem, ha az izmot szeretném megtartani és fejleszteni vele. Sőt út közben még müzli szeletet is szoktam eszegetni apródonként, mert a szénhidrát ilyen izom munkától gyorsan el szokott égni. Viszont mindig csak keveset pótolok vissza egyszerre. Inkább keveset viszek be gyakrabban és engedem kiégni mindig közben a szervezetemből a cukrot. Azután megint pótolni kell, de nem úgy mint ahogy Te teszed, egy napi szénhidrátot egyetlen étkezéssel (attól lehet nagyon jól elhízni! ..meg az állandó otthon üléstől így együtt). Azért nem csinálhatom ezt, mert attól csak rosszabbodna a cukorbetegségem. Sőt attól, az édesség falástól lettem cukorbeteg még egészségesen.

Csak egészen kicsi mértékben pótolom amit szükséges. Ez a mennyiség amit megeszek egyszerre kerékpározás közben, az harmad-fél szelet müzlinek felel meg egy 30 grammosból.

Ez lehet tanulság, hogy intenzív testmozgás mellett is csak alig viszek be szénhidrátot, viszont hazafelé Szentendrétől ahogy jövök haza, a Lidl parkolójában van egy pecsenyesütő, ahol szoktam venni sülthusit, oldalastr vagy valami hasonlót, bőségesen és abból nagyon tele rakom a hasam hazaérkezés után. A fehérje kell az iom építéshez. Különben a szervezet a saját izmait emésztené fel.


Szerintem ne a sok szénhidrátot nyomd te sem, inkább a fehérje féleségeket próbáld enni. Az egészségesebb test felépítést adhat.


Itt egy videó arról, amerre tervezek ma is menni:

https://www.youtube.com/watch?v=sywPyHadUXs&feature=youtu.be..

2016. márc. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!