Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi ideig kell tagitanom a...

Mennyi ideig kell tagitanom a fulemet?

Figyelt kérdés

Mar lassan egy eve elhataroztam hogy kitagitom a fulem es a napokba eldontottem hogy itt az ideje ezert ma el is kezdtem. Egy ejszaka alatt eljutottam odaig hogy egy fulpiszkalot a fulembe tettem amit lemertem 3mm (elejen bevagva hogy konyebben belemenjen). Amikor beleraktam feszitett utana par percig azota semmi. Nemtudom mennyi idot varjak hogy tovabb tagithassam. 8-9mmre szeretnem tagitani mert tudomasom szerint ha kesobb nem szeretnem mar “viselni” akkor az meg osszemegy. Mondjatok tippeket mivel tagitsam tovabb es mennyi ideig;)

17/F



2018. márc. 30. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazán nem vagyok otthon a témában, de ha a sima fülkiszúrást orvos vagy ehhez értő helyen végzik, vagy legalább is egy másik, külső ember, akkor ezt, ami jóval komolyabb dolog miért nem végzed szakemberrel? Amit én fontosnak érzek az az, hogy fertőtlenítsd, fertőtlenítsd, fertőtlenítsd!
2018. márc. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapjáraton friss szúrást 2-3 mm-ig simán. Utána 2-3 hetente 1 mm-t lehet feljebb mászni, közben érdemes ápolni Octenisept folyadékkal/sprayvel. 5 mm-nél érdemes heti kétszer kiszedni egy alaposabb tisztításra, hogy ne büdösödjön.

Viszont tágító szetteket tudsz rendelni, relatív nagyon olcsón. Crazy-factory, aliexpress, whis,...stb.

Hogy mivel?

Ha csiga párti vagy, akkor csigákkal, ha nem, akkor tüskékkel, plusz kell valami, amit a tüske helyére teszel (tömör, vagy lyukas, lehetőleg nem szilikon), hogy a tüske hátul ne nyomja a fejed.

Amúgy, ha nem szeretnéd viselni, akkor az 50 mm-t is simán össze lehet varratni. Két vágás, egy varrás és pár hónap alatt eltűnnek a nyomok szinte teljesen.

Tágításnál érdemes vazelint használni, hogy könnyebben át tudd tolni. Utána letisztítani.

KB ennyi.

Viszont sok helyen a 10 mm-t egyből berakják, ha nem akarsz ezzel szenvedni.

2018. márc. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
annyira undorítónak tartom ezeket a házi praktikákat ): vegyél fültágító csigákat vagy tüskéket az áhított méretig és 2-3 hetente cseréld. addig kenegesd aloeverával vagy fertőtlenítővel.
2018. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!