Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy-két erős szívdobbanás? Mi...

Egy-két erős szívdobbanás? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem hogy a semmiből ver egy-két nagyobbat a szívem, olyan mintha belülről 1 kicsit megütné a mellkasomat. Nem erőltetésnél csinálja hanem random, van mikor hetekig semmi, de van amimor naponta 2-szer is van olyan. Ez lehet baj?
2018. ápr. 2. 23:47
 1/6 anonim válasza:
Nem tudom, nekem is csinál ilyet néha, bár nekem nem jól zár a szívbillentyűm.
2018. ápr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nemrég voltam szívultrahangon magas vérnyomás meg ilyenek miatt (ez az erős szívverés már azelőtt is volt) de nem láttak semmit. Egyébként 19/F
2018. ápr. 2. 23:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Extrasystolé. Csak az egésznapos EKG mutatja ki (ha mindennap van). Egészséges szív esetén ártalmatlan jelenség, majdnem mindenkinek van. Nekem néhány évig napi 800 volt, az már rémes volt, de nem tudtak rajta segíteni.
2018. ápr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtam bár néha elég ijesztő :/
2018. ápr. 3. 08:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy normál esetben veszélytelen. Nekem is előfordul néha.


Szerintem mindenkinek életében egyszer jó lenne - akár magánban is - megnézetni, hogy nincs e valamilyen veleszületett szívproblémája. Nekem volt olyan ismerősöm, aki szívbetegség miatt halt meg, a lánya pedig örökölte tőle, őt hálistennek sikerült újraéleszteni, és azóta pacemakere van.

2018. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Engem már át vizsgáltak rendesen és azt mondták hogy az szívem egészséges
2018. ápr. 5. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!