Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdules, tényleg nincs...

Gerincferdules, tényleg nincs más lehetőségem csak a gipszmellény?

Figyelt kérdés

Nagyon durva gerincferdulesem van. Már kezelik évek óta, kaptam műanyag rogzito mellényt, de nem hordtam.. tudom az én hibám.

Most a sebészeten a főorvos azt mondta a jövő heten műtenek és gipszet fogok kapni hónapokra. És ez állítólag fejtol az egész hasamig le teljesen tokig..

Haza se mehetek kb két hetig utána.

Én nem akarok ilyen gipszet, egyáltalán hogy értette azt az orvos hogy fejtol derékig? A fejemet is gipszbe teszik?

A szüleim sem engednek ebből, pedig tudjak hogy rettegek tőle, a műanyag rögzítés is rémálom volt.

Ilyen gipsze volt valakinek? Ebben ugye fel se lehet kelni? Állítólag speciális ágyban fogok feküdni a gipszben, az milyen?



2018. ápr. 3. 12:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Azért felek ennyire mert évekig szenvedtem a labaimmal amiket végül műtéti úton hoztak helyre de előtte 1 évig szinte folyamatosan gipszben volt mindkettő, hogy így korrigálni tudjak (dongalab) és alig volt az egy év alatt 1-2 het mikor nem gipszelve feküdtem..
2018. ápr. 3. 12:55
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem tompa látásom van a bal szemem gyengébb.Nem takartam annyiszor mint kellet volna de utáltam irritálta a szemem.De nekem helyre jött bár így is gyengébb egy kicsivel a bal szemem de nem annyira gázos.De így gyorsan romlik a szemem sajnos.De ha hortad volna nem lett volna így.Belátom nekem is hordani Kellet volna a Takarót.Meg az is volt nálam hogy az iskolában kinéztek miatta.a Fejedet nem teszik gipszbe Hanem nyaktól derékig kapsz gipszet
2018. ápr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyilván a műtét miatt kell a gipsz. Utána azzal rögzítik.

Szerintem beszéljetek az orvossal a műtét előtt, hogy mindent mondjon el részletesen, hogy jobban átlásd, hogy mi lesz, miért lesz, stb.

Ez nem arról szól, hogy nem engednek belőle. Így kell csinálni, különben semmi értelme a műtétnek.

A fejed nyilván nem lesz gipszben :) A nyakadtól lesz.

Elhiszem, hogy félelmetes és kényelmetlen, kellemetlen, de utána rendbe jön a problémád.

Egy ismerősömnek is volt műtétje, mert neki is nagyon durva gerincferdülése volt, volt egy nagy púpja is. Túl lett rajta és azóta sokkal boldogabb, jobban érzi magát, eltűnt a púp, és éli életét, mint bárki más. Úgyhogy szerinte megérte.

2018. ápr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolom az alternatíva rosszabb. Hordd a gipeszt és számold a napokat, hogy mikor veheted le végre. Elég hamar el tud telni az a pár hónap, ha közben lekötöd magad valamivel.
2018. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tegnap megvolt a megbeszélés az orvossal. Az egész nyakam és a tarkóm így hátul gipszelve lesz le egészen a fenekemig.

Minimum két hetig kórházban fekvés aztán otthon meg további 10 het gipszben fekve :( konkrétan azt mondta talán július közepen leveszik a gipszet, közben egyszer lesz gipsz csere amikor újra be kell feküdni par napra. utána műanyag rögzítést kapok amit meg hónapokig viselni kell..

2018. ápr. 5. 06:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Begipszeltek végül? Ha igen, hogy viseled?
2018. ápr. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!