Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális, hogy rögtön gyomortü...

Normális, hogy rögtön gyomortükrézésre küldött a háziorvosom?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Elmondtam neki a tüneteimet: állandó puffadás, ekcéma, állandó fáradtság.

Tejet már fél éve nem fogyasztok mégsem múltak el a tüneteim. Glutén- érzélenység miatt tükrözésre küldött vérvétel nélkül.



2018. ápr. 17. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nemnormálisnak tartod házidokidat, miért nem váltasz?

Évente egyszer megteheted.

2018. ápr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az orvosomat normálisnak tartom, sőt... Lehet, rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Arra lettem volna kíváncsi, hogy másnál is így szokott menni a glutén- érzékenységi vizsgálat menete.
2018. ápr. 17. 14:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Nálunk eleve nem is a háziorvos küld ilyesmire... Ő csak beutalót írhat a gasztroenterológiára, ill. más szakrendelésekre. Aztán majd a szakorvos dönt a további vizsgálatokról. Szerintem ez országos szinten így van.


Én idén voltam gasztrón, hasonló tünetek miatt. (A házidoki "meg volt sértődve", hogy nem a helyi rendelőbe akarok menni... - Pedig többek között pont azért nem, mert tizenéve, amikor volt hasonló problémám, egyből tükrözni akartak. Nem egyeztem bele.)

Egy hasi ultrahang volt az első vizsgálat, aztán pedig labor, ami szerint nem vagyok gluténérzékeny. (Meg egyúttal még egy csomó mást is néztek, pl. szója, tojás stb., de mindegyik negatív lett.)

Most még a laktózintolerancia eredményét nem tudom, mert már második hete elfelejtek telefonálni (csak kedden rendel); az ilyen "nyálmintás" cucc volt.

2018. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ikonstar ***** válasza:

Magyarországon a háziorvos a gasztroenterológiára küld, ahol kivizsgálnak (nem tudom, hol laksz).

A gluténérzékenység vizsgálata két részből áll. Az egyik a vérvételes, a másik a vékonybél bolyhaiból vett szövetminta elemzése. Általában a vérvétel szokott az első lenni, és annak az eredménye alapján döntenek a biopszia szükségességéről.

2018. ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!