Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A higanyos hőmérők beszüntetés...

A higanyos hőmérők beszüntetése után most végül is mi a helyzet a hőemelkedés/láz megállapításával?

Figyelt kérdés
Aki jártas benne, az orvosok, kórházak hogyan alkalmazzák ezt? Arra gondolok, hogy mivel az új hőmérők kivétel nélkül alulmérnek kb. fél fokot, most hozzáadnak az új hőmérők értékéhez? Vagy a régen mért 37fok az most már 36,5fok és emiatt a régi 38foknál még csak hőemelkedés van és 38,5foknál indul a lázas állapot?
2018. ápr. 27. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért mérnének alul? Veszel egy jó minőségűt (pl. Momert) és kész.
2018. ápr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kifejezetten Momert még nem volt, de mind patikából vett, jó minőség, pl. Philips. Mindegyiket összehasonlítottam a higanyossal, a fél fok az a minimum volt. Te összemérted a Momertet higanyossal?
2018. ápr. 27. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:

12 éve használom, kisgyereknél a hiányos használhatatlan (a gyerekek fenekébe max. kúpot vagyok hajlandó dugni :). Egyszer próbáltam magamon, a hiányos mutatott kevesebbet.


Egyébként az egész lázmérésesdi/lázcsillapításdi túl van lihegve. A láz jó, hasznos dolog normális esetben, ezért nem kell csillapítani, legfeljebb a közérzet javítása miatt.

2018. ápr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát egy hiányos az biztos használhatatlan.
2018. ápr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez attól függ, hogy milyen mérésre van kalibrálva.
2018. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!