Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrspray függő vagyok lassan...

Orrspray függő vagyok lassan 1.5 éve. Etőt vettem magamon és ma letettem reggel. Normálisak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

Ráz a hideg, folyik az orrom mintha beteg lennék. Nem tudok levegőt venni orron, bedugult. Fáj az arcom is. Feküdni nem tudok mert mintha megfulladok olyan érzésem van.

Félek és fázok:(


2018. máj. 8. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy mi van az orrsprayben.
2018. máj. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a szteroidos spray-kel ez a helyzet. Nem is biztos, hogy műtét nélkül letudsz róla szokni :(


[link]

2018. máj. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem minden évben késő tavaly-kora nyár alatt orrdugulásom van, szénanátha miatt. Minden életkedvem elveszi, nem tudok rendesen lélegezni,

beszélni, enni, aludni és egyszerre izzadok és fázok, az egyik orrlyukam el van dugaszolva, a másik jobb esetben épp hogy szelel de ég és csíp, legszívesebben felkötném magam. Most is ahogyan ezt írom. Orrsprayt nem használok mert nem akarok függő lenni és az év további részében is szenvedni. Javaslok helyette nózi mentolos stiftet, sósvizes oldatot és rendszeres orröblítést.


Sajnos normális. Sajnálom hogy neked is át kell ezen menned. Aki nem szenved szénanáthában vagy orrsprayfüggőségben, fogalma sincs mennyire meg tudja az keseríteni a hétköznapokat.

2018. máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az orrspray lelohasztja a nyálkahártyát, de ha nem használod, erősebben duzzad, mintha nem is használtad volna. Ez igaz a nem szteroidos, sima nyálkahártya-összehúzó orrsprayk-re is. A használat abbahagyása után beduzzad a nyálkahártya, nem kapsz levegőt, a váladék pangani kezd, begyullad, ettől ráz a hideg, szóval arcüreggyulladásod lett. Ha gyógyszeres orrspray nélkül akarod kikezelni, akkor meg kell várni, amíg picit lelohad, és minden pangó váladékot kifújni. Csak sima tengervizes orrsprayt használhatsz. Van, akinek segít a gőzölés, melegítés, van, akinek még jobban begyullad tőle (én ilyen vagyok), úgyhogy melegítéssel óvatosan! A hűtéssel is. A váladék kell, hogy kijöjjön. Ha nem nyúlsz gyógyszeres orrsprayhez, kb. két nap, mire elkezd normalizálódni a helyzet (hacsak nem sorvasztottad el a nyálkahártyádat). Ha ez után sem normalizálódik, akkor orvos.
2018. máj. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most már jobb kicsivel, algopirint vettem be és gőzöltem kamillás teával. 1.5 év után igaz csak ülve de magamtól lélegzek :)
2018. máj. 9. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!