Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A helix helyén van egy kemény...

Moja2001 kérdése:

A helix helyén van egy kemény csomó, mi lehet ez? (Képpel)

Figyelt kérdés

Sziasztok, most már lassan fél éve LÖVETTEM helixet, tudom nagy hulyeség volt, de elhamarkodottan dontottem, most már tudom, hogy szuratni kellett volna. Az lenne a problémám, hogy ha kiveszem a fulbevalot akkor erzek ott egy kis kemény csomót és nem tudom, hogy mi lehet az, esetleg valami porckinoves vagy hasonlo? Ha igen akkor ezt el lehet valamilyen modon tuntetni?

Itt a kép hozzá: [link]

A válaszokat elore is koszonom. :)



2018. máj. 21. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A kép alapján megerősödött porcnak, porc kinövésnek tűnik, gyulladás nélkül. Ha pedig ez a helyzet, arra - tudtommal - nincs kenőcs. Ha nagyon zavar, egy bőrgyógyász megnézhetné.

((Helix helyett nem lehetne egyszerűbb egy sima fülgyűrű? Az bármikor állítható, levehető, és nem okoz ilyen elváltozást. Persze te döntesz, ez csak egy ötlet.))

2018. máj. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, ment a zold kez ;) Tobben is irhatnak meg, kivancsi vagyok masok velemenyere is.
2018. máj. 21. 23:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, ez tisztán egy porckinövés. Amikor lőtték, valószínűleg megtört a porc és így gyógyult meg. Mivel hámszövet fedi, így leszedni csak sebész tudja szikével. Amit esetleg még meg lehet próbálni az hidrogén-peroxiddal való ecsetelés 3 hétig napi 3x, ha az nem segít, akkor tényleg csak a vágás marad. Sebészetre való gyors bejutás: háziorvos, ő láttamozza és beküld a sima egynapos (járóbeteg) sebészetre. Két szuri, pár perc szünet majd egy nyissz és kötözés.

Persze vannak, akiket ez nem zavar (mármint, hogy ott egy dudor), amúgy is takarja a látványt az ékszer.

2018. máj. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi hogy valaszoltal :)
2018. máj. 24. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!