Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi értelme állandóan orvoshoz...

Mi értelme állandóan orvoshoz járni, ha úgy is van mindig valami gond?

Figyelt kérdés
Anyukám alapból egy ideges ember és mint tudjuk a szorongás és egyéb dolog megbetegít.Van itt már minden véres vizelet,mióma,kivett pajzsmirigy meg még sorolhatnám.Orvosról orvosra megyünk gyógyszer ez az minden van ujj is akad,de a betegség meg van vagy van még újabb is.Már unom,hogy az autómban kb vagy harminc valahány ezer kilométer csak orvos és kórházba járás,és nem saját részemre.Mindig akad valami gond,de a lelki dolgokon pl nem változtat anyukám szerintem így ne is csodálkozzon.

2018. jún. 14. 13:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
"Jó ezt én tudom,de a kiváltó okokat nem keresi." Kedves kérdező! sajnálom hogy ilyen helyzetben vagytok, de a kiváltó ok a legtöbb esetben nem lelki - ellentétben azzal az ezós baromsággal amit néhányan szeretnek hangoztatni-és sokszor az ok ismerete semmit sem jelent a beteg kezelésénél. Kérlek, ha egy mód van rá, ne éreztesd anyukáddal hogy neked teres őt segíteni, . bár tudom milyen nehéz ez, közvetlen családban tapasztaltam. Azt jó tudni - nem tudom miért van igy- hogy ha a beteg tehernek érzi magát a család számára, valamiért könnyebben romlik az állapota. És nem, továbbra sem hiszek ebben a lelki okok baromságban.
2018. jún. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Inkább úgy gondolom, az ilyen emberek nem úgy szedik a gyógyszereiket, a nyomasztónak érzett légkör miatt nem úgy táplálkoznak ahogy az megfelelő lenne.
2018. jún. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

# 11


Ezos baromság nélkül is tudható,hogy a betegség a lelki okok egyik kivetülése tünete.

2018. jún. 14. 14:33
 14/19 A kérdező kommentje:

# 11


Egyébként magad írtad le de észre sem veszed ha tehernek érzi magát az állapota tovább romlik,egyenlő lelki okok ismét.

2018. jún. 14. 14:34
 15/19 anonim ***** válasza:
De, ez ezós baromság. A nagynéném se lelki okokból lett tüdőrákos, hanem mert húsz évig füstölt mint a gyárkémény. De ha te hiszel ebben: akkor támogasd még jobban anyukádat,. éreztesd vele hogy szereted, ha meglesz a lelki békéje, hipp-hopp nem lesz véres vizelet, pajzsmirigygond...
2018. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez úgy van, hogy amíg az ember nem megy orvoshoz azt hiszi, hogy egészséges, aztán kiderül, hogy mégsem. Én is így jártam, azt hittem makkegészséges vagyok, aztán februárban leterített az influenza, kénytelen voltam orvoshoz menni. Nemrég új háziorvosunk lett (az előző nyugdíjba ment), mivel látta, hogy ezt megelőzően kb. 10 évvel ezelőtt jártam a rendelőben elküldött laborvizsgálatra. Kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, a magas májenzim miatt hasi ultrahangra küldött, ott kiderült, hogy epekövem van. Na tessék, pedig nincsenek lelki gondjaim.
2018. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

# 16


Ez egy kicsit bonyolultabb dolog ennél,lehet vannak gyerekkori konfliktusaid,de most nincs kedvem ezt magyarázni.

2018. jún. 15. 00:46
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a többiek válaszát de a kérdést igen.

Elnézést kérek tőled kérdező már igy az elején is. Az én anyám krónikus szorongásos pánikbeteg. Kiskorom óta hordja a mentő, most daganatos. Igen nagyon megbetegiti az embert a pszihés betegség. Én is vigyázok rá, sőt amikor iskolába jártam suli után bementem hozzá a "gyógyósokhoz" ahogy általában szokták ezt nevezni mások. A többi beteg szeszélyét is elhallgattam meg az anyámét is mai napig nem beszélve arról, hányszor esett nekem a rohamai miatt. Mégis ott voltam neki mert tudtam, hogy mitől lett ilyen. Az anyukád szóval lehetne benned annyi, hogy nem nyűgként veszed ezt, igen nagyon fárasztó én nem azt mondom, hogy nem de képzeld csak el, hogy őt mennyire lefárasztja ez. Teljesen leépiti az embert.

A sok gyógyszer is meg az, hogy folyton szorong és nincs öt szabad perce a fejében ahol tisztán nyugodtan gondolkodhat. Miért nem segitel neki? Nem az a baj, hogy ilyen hanem, hogy mitől lett ilyen beteg.

Nagyon undoritó viselkedés ez tőled, hogy egy ilyen helyre kiirod ezt az anyukádról még névtelenül is.

És tudom miről beszélek, sajnos évekre rá nekem is kijött a szorongasos pánikbetegség és én nem szedem a gyógyszereket sem, igyekszem magam helyrehozni amellett, hogy 20 évesen magasvérnyomásos és asztmás vagyok. Igy is lehet. Nem azért védem meg mert nekem is ez a bajom, hanem mert egyszerűen nem szép tőled bármennyire is nehéz a te számodra is. Segits neki, biztosan meghálálja majd ha nem ő de az élettől visszakapod majd a jót is.

2020. aug. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

18/


Köszi,de én is depressziós vagyok és sokat szorongok,agyalok,stb...

2020. aug. 10. 00:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!