Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Leszbikusként lehet most vért...

Titkoskert kérdése:

Leszbikusként lehet most vért adni?

Figyelt kérdés

Szeretnék vért adni, rendszeresen ellenőriztezem a vérképem, tüdőszűrésre is járok...de utoljára , három éve is elzavartak, mert hogy bejelöltem , leszbikus.

Letagadni nem fogom. Viszont mindenhol vinnyognak, hogy évről évre kevesebb a vér tartalék. Közben 0-ás révén mindenkinek adhatnék, ráadásul elismerték, hogy ritka jó minőségű a vérem...csakhát a szexualitásom a gond...Nagyon gáznak érzem.

Csapolhatnának pedig falfehéredésig, mert gyorsan képződik újra, tökéletes az alvadás faktor is...


Aki pedig épp haldoklik, szerintem nem a nemi identitásommal foglalkozna...nem utolsó sorban aligha szedhetnék össze valami durva vérfertőzést stabil párkapcsolatban, leszbikusként....de azért van hiv tesztem is erre az eshetőségre is🤣



2018. jún. 17. 23:25
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

En megelegszem az első dologgal , a felsoroltak közül. Mielőtt valaki felreerti...😃


Nah, ez sem hangzik fenyesen. Mindegy.😃

A szexualis eletem reszletei nem tartoznak ehhez a topichoz🤣

Ha erdekel, igy jartal. Mar soha nem tudod meg😃

2018. jún. 18. 00:22
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

És mi van, ha piszkos a körme az illetőnek? Vagy nagy, és felsért belülről? Azért veszélyei és fertőződési források itt is vannak.

De nem is erre mennék én rá, hogy ki a jobb, ki a rosszabb.

Csak annyi, hogy több a már kezelés alatt álló, vagy akiről kiderült hogy baja van, a nem hetero emberek közt . Ezzel függ valószínűleg össze.

Bár egy nátha is árt nekik, mármint a betegeknek, de arra nem kérdeznek rá.

2018. jún. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

13# valasz: akkor azt is kerdezzek meg, mikor voltal utoljara uszodaban, aqua worldben, vagy strandon 😃


Elsősorban a hiv től félnek. Nem a szemölcstől.


De egy leszbikus nő eleg kis valoszinuseggel lesz hiv fertőzött.az csak abban az esetben johet letre, ha pl biszex novel fekszik le, aki hordozo. Es verrel jut el a leszbikus nő szervezetébe.

En olyat meg nem hallottam, hogy leszbikus csajt a leszbikus baratnoje megujjazta, es lam, hiv pozitiv lett😃

2018. jún. 18. 00:28
 14/22 anonim ***** válasza:
2%

Nem csak biszextől kaphatod el. Valaki elkapja mondjuk tűvel (narkó vagy előzőleg biszexszel volt).

"Es verrel jut el a leszbikus nő szervezetébe." Sajnos nem igy van. Orális szex útján is terjed. Ha ez nem igy lenne, már a fél falun átmentem volna gumival. Esetleg egy heterohoz képest annyival van több esély a fertőzéses, h közös dildo...


Amúgy hiába tesztelik a levett vért: A fertőződés után egy ideig (2 hónap) még nem mutatható ki.

2018. jún. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

A lymphcyták terjeszik. Valoban megtalalható a nyálban is, szajuregben is.

Akkor senki ne smaroljon senkivel, soha senki ne csinaljon olyat, ami nyallal erintkezhet.

😃

En ugy tudom,az oralis szex minden kombinációban letezik.

Tehat ez nem lehet hivatkozasi alapja egy veradasnak, hacsak nem ugy teszik fel a kerdest, hogy:

Az elmult 3 honapban nemtől fuggetlenul elt oralis szexualis eletet? Vagy ivott a baratnojevel egy poharbol? 🤣

2018. jún. 18. 01:06
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez mekkora baromság... :/ Sajnálom. Én megpróbálkoznék vele mégegyszer.
2018. jún. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

19# en akkor nem vagom mit nem csinaltal egy ejszakas kaland alatt😃

Tenyleg. Leszbikusként is furcsa.😃

Ez meg annal is bizarabb, mint amit nekem sikerult itt osszehablatyolni😉

2018. jún. 18. 01:57
 18/22 anonim válasza:

Anonim veradasnal engem is elkuldtek, a kerdezohoz hasonloan, kerdoivet kellett kitolteni, benne volt a kerdes, bekarikaztam es elkuldtek.

Viszont iranyitott veradasnal lehetseges, egyik ismerosomnek baleset utan kellett ver, es a masik ismerosom ( aki leszbikus) ugy ment a korhazba hogy XYnak akarok vert adni, Most!, es siman ment minden.

2018. jún. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
97%

A HIV pozitivitást, elég hamar ki tudják mutatni, hepára ugyanez igaz. A herpesz, HPV nem terjed vérrel. A levett vért szinte sosem használják fel azonnal, és teljességében sem, hanem szétszedik plazmára, savóra, stb., és eltárolják, amíg a tesztek meglesznek. A homoszexualitás egyértelműen rizikófaktor, nőnél-férfinál, statisztika kimutatja. Egyénre nem lehet lebontani, te lehetsz felelősségteljes, monogám. Éppen ezért sértő, amikor elküldenek. De a vértranszfúziós állomást is meg lehet érteni, csökkenteniük kell a kockázatot.

Az erkölcsi dilemmádat szerintem oldd föl, ha felelősségteljesen gondolkozol, fog az menni. A kegyes hazugság a jó ügy érdekében áll szemben az önérzettel.

2018. jún. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Lehet attól féltek, hogy megfertőzől másokat a homoszexualitásoddal :(


Jó, ezt még leírni is szörnyű volt :D

2018. jún. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!