Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a legjobb magas vérnyomásra?

Mi a legjobb magas vérnyomásra?

Figyelt kérdés

A hírtelen nagy melegekben felszökik a vérnyomásom. Mit a legjobb ilyenkor tenni? Esetlegleg meleg zuhany? (kád nincs). Úgy tudom a melegvízben kitágulnak az erek s ez által csökken a vérnyomást. Nem tudom egyáltalán ez igaz e. Olyat is hallottam, hogy ilyenkor hideg víz kell a csuklóra/tarkóra, vagy hideg vizes ruha.

Ötletek, tippek? Kérlek írjatok!



2018. júl. 5. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Hideg víz tarkora csuklora mely levegő, dolj le egy picit pihenj.
2018. júl. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én gyógyszert szedek és járok aerobikra. Párszor mértem eddzés előtt és után. Volt olyan hogy eddzést követően 20/20al is kevesebb volt. Érdemes lenne elmenni orvoshoz, hogy beállítsátok.
2018. júl. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem vesebetegség talaján kialakult magasvérnyomásom van. Fiatal vagyok 29 éves és 14 éves korom óta magas a vérnyomásom, van tapasztalatom. Tegnap este 160-ig szökött, ahogy jött a nagy meleg, pedig szépen be van állítva a vérnyomásom, általában 130/80-nál nem magasabb, nekem is sokat segít a rendszeres mozgás, bár ilyen melegben, ajánlom az estefele sétálást. Nade a lényeg, hogy én a Normodipine 5 mg-os vérnyomáscsökkentőt szedem ( ennek vannak változatai Tenox 5 mg, Norvasc 5 mg, Amlodipin-Teva 5 mg a lényeg, hogy a hatóanyag amlodopin ), általában egyet veszek reggel és egyet este, de ha felszökik megduplázom 10-et veszek be és ez kihat a másnapi vérnyomásomra is. Amúgy a hideg borogatás tévhit, inkább emeli a vérnyomást, mert szűkíti az ereket, csak a tüneteket enyhíti, de a vérnyomást nem csökkenti, sajnos itt csak a gyógyszerek segítenek!
2018. júl. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, hogy azt elfelejtettem írni, hogy nem csak a Normodipine-t szedem, hanem mellé még Minipress 1 mg Retard tablettát 2x1-et, Tritace 5 mg tablettát 2x1-et és még Betaloc szívfrekvenciára ható gyógyszert is 2x10 mg-ot, így tudok létezni, de szépen rendben tartanak ezek a gyógyszerek!
2018. júl. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!