Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért NE adjunk vért?

Miért NE adjunk vért?

Figyelt kérdés
Tényleg csak érdeklődésből kérdezem (adtam már vért egyébként), legjobb barátnőmnek a barátja szülei ellenezték nagyon, mikor vért szeretett volna adni (orvosok), és, hogy mi lehet ennek az oka? Illetve, nem tudom ki, hogy van vele, de én nem nagyon tudok olyan orvosról a környezetemben aki vért adna. Kérlek senki ne essen nekem, csak szimplán szeretném megtudni tényleg van-e valami olyan dolog amiért ne érné meg.
2018. júl. 15. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudok ilyenről.


Amik miatt talán lehet olyan szülő, aki ellenezheti:

- ok a lógásra a suliból

- utána 1-2 sörtől is berúgnak, mint a gerely


De egyéb okot én nem igazán tudnék mondani. Afrikában para lenne a fertőzésveszély esetleg, de itt nem igazán.

2018. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy családról tudok akik ellenzik a véradást, és ezzel mások életének megmentését-de azok Jehova tanúi. Náluk ez valami vallási dolog. Amit nem értek, de tiszteletben tartok.
2018. júl. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Mert nem oda kerul, ahova gondolod. Foleg a verplazma. Te johiszemuen adod, hogy segits masokon. Viszont eladjak kulfolre es az itthoni maganklinikaknak. Nagy penz van benne.
2018. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Mesélj már utolsó, ezt honnan vetted?
2018. júl. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#3, ezt én is hallottam, de csak nem tán.
2018. júl. 15. 17:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a munkahelyen minden évben volt véradás szervezve. Mindig szerettem volna adni, mivel nagyon ritka a vércsoportom, Rh B-negatív. A világon a legritkább sajna. Csakhogy a vérszegénységem miatt sosem adhattam. Előtte van egy rutinvizsgálat, ott mindig kimutatta. Ha nekem lenne rá szükségem, akkor csak szintén B-negatívostól kaphatnék, vagy 0 negatívostól. Ezért is szerettem volna vért adni.

A Jehovások egy külön kategória, őket felejtsd el. Megrögzött szekta. Még a saját gyereküknek se adnának, mert elhomályosították az agyukat. Bár ezek az emberek maguktól választották ezt a vallást, nem volt kötelező, mint ahogy az összes többi sem.

2018. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hét 3 nak teljesen logikus válasza van ki nem tenne meg :D

am h miert ne adj vért: inkabb milyen esetben ha tudod h van betegseged, és lehet h a csajnak is van csak valahogy probalta ellenezni, vagy 3 nak van igaza és szulei belelátnak a rendszerbe...

2018. júl. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem lehet, hogy plazmázásról volt szó? Az valóban pénzért megy gyógyszergyáraknak, a belőle készült gyógyszereket meg horror áron adják, ezt én is ellenzem.

Na meg plazmázáskor a megmaradt részt hígítva visszajuttatják, aminél azért van némi trombózis veszély. Illetve az erek is nagyobb igénybevételnek vannak kitéve, mint sima véradáskor.

2018. júl. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én olyan orvosról még nem hallottam, aki ellenezné a véradást. Igazából a donor számára is pozitív dolog, hiszen ingyen leszűrik. Amit az OVSZ levesz abbol pedig vérkészítmény lesz itthonra. Méghozzá három, egy egység vörösvértest koncentrátum, egy egység friss-fagyasztott plazma és egy egység tthrombocyta koncentrátum.

Ami etikailag és egészségügyi szempontból totál problémás az a plazma adás és a plazmaközpontok. Oda én sem engedném el a gyerekemet. Ezek azonban nem az OVSZ alá tartoznak.

2018. júl. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!