Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok arról, ha...

Ti mit gondoltok arról, ha egy orvos cigizik?

Figyelt kérdés

2018. júl. 26. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ő is olyan esendő ember, mint a többiek.
2018. júl. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha valaki cigizik én azt idiótának tartom, függetlenűl attól hogy orvos e vagy sem. De hát szive joga, mindenki azt csinál amit akar.
2018. júl. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan ember, mint egy hajléktalan, vagy kozmetikus, vagy akár egy hentes. Ha dohányzik, az ő dolga.
2018. júl. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fura, de hát ők is emberek. Én ismerek pár ilyet. Gondolom, stresszes a munkájuk eléggé és azért (is) csinálják...
2018. júl. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fejletlen egyede az emberi fajnak. Méginkább, ugyanis az emberi test megismerését, gyógyítását tűzte ki ezen élete fő tevékenységének...
2018. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Orvosként elárulhatom, hogy az orvosok sem különbek az átlag embernél.

Ugyanúgy dohányzunk, egészségtelenül is tudunk táplálkozni, iszunk és különbözző tudatmódosító szereket is kipróbáltunk.


Ilyen az élet... attól, hogy valaki csinál valamit és tudja, hogy mi volna a jó, nem azt jelenti, hogy azt is fogom csinálni.

Egy életünk van és igazából sokan vagyunk úgy vele, hogy inkább élünk x évvel kevesebbet, de cserébe az legyen tartalmas.

Ha pedig a tartalmassághoz hozzájárul a dohányzás, akkor igazából ez van.. :)

2018. júl. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg orvosként az a véleményem, hogy a dohányzás rohadtul semmi extra tartalmat nem tud az ember életébe vinni. Ezen kívül én iszonyat hiteltelennek tartom azon kollégákat akik dohányoznak. Hogy mondod azt a betegednek, hogy szokjon le, ha te is szívod? Ja, sehogy, de akkor ki is dobtad a primer prevenciót az ablakon, aminek a modern orvoslás egyik lényegének kellene lenni.
2018. júl. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy számodra nem okoz extra örömöket, de sokunknak meg igen.

Attól pedig, hogy neked valami nem hat, az nem azt jelenti, hogy másnak sem fog és te lennél az etalon, akiről mindenkinek példát kell vennie.


Emellett téves a felvetés kolléga.

Attól leszek hiteles, hogy a páciens szemébe mondom az őszintét, hogy én sem tudom lerakni.

Ergo egy olyan emberrel beszélget, aki átérzi a nehézséget és nem csak a levegőbe hányja azt a dolgot, amit mindenki tud.. de közben nem látja az árnyoldalát, hogy nem is olyan könnyű.

Extraként FELNŐTTKÉNT kezelek mindenkit, így eltudom mondani, hogy vagy lerakja és tovább él vagy nem rakja le de akkor vállalja a kockázatot.

Ahogy én is vállalom.


Pont ezt imádják az emberek bennem, hogy nem játszom el a szentet.

Hanem őszintén megmondom, hogy mi a helyzet.


Figyelembe kéne venni, hogy számtalan embernél az az ösztönző erő, hogy nem kertelünk, megmondjuk az igazat és esélyt adunk nekik, hogy megmutassák, hogy ők jobbak.

Nem egy pánciensem volt, aki abból merített erőt, hogy kitartóbb mint én és neki sikerülni fog.

2018. júl. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!