Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan küzdhetném le az...

Hogyan küzdhetném le az orvosi vizsgálatoktól való félelmemet?

Figyelt kérdés

Világéletemben tartottam az egészségügyi vizsgálatoktól, legfőképpen az eredménytől félek. Ennek talán az is lehet az oka, hogy a szüleim nemigen vittek el éves rutinvizsgálatokra az elmúlt kb. 10 évben, így azt sem tudom, mi történik a testemben.

Eddig abban a hitben éltem, hogy jobb inkább nem is tudni róla, boldog a tudatlan, ahogy azt mondani szokták, de közben folyamatosan ott van a háttérben gondolat, az aggódás, mégha nem is aktívan, de állandóan jelen van.

Kb. az elmúlt egy évben elkezdtem feszegetni a határaimat, elmentem vérvételre, véradásra, ma elmentem életem első tüdőszűrésére is... De közben folyamatosan hevesen ver a szívem, lever a víz, ma is majdnem elájultam a váróteremben, amíg be nem hívtak.

Szerencsére mindig sikerül kedves, figyelmes orvosokkal találkoznom, akik megkönnyítik a helyzetet, és utána hihetetlenül megkönnyebbülök, de előtte már előző este nem tudok aludni. A vérnyomásomról sem tudnak valódi eredményt megállapítani, mert mindig magas lesz, hiszen borzasztóan izgulok.

Van/volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan küzdöttetek meg ezzel a helyzettel?


2018. aug. 24. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Én orvosként ugyan így vagyok. Meglátok egy beteget felmegy a vérnyomásom, minden bajom van. Állatorvosnak kellett volna mennem. Lehet hogy némelyik beteg kevésbé lenne büdös is.
2018. aug. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: erről nem az orvosok tehetnek... Orvosnál való vérnyomás-méréskor mindenkinek feljebb megy a vérnyomása. Az orvosok tudják ezt, és beleszámolják.
2018. aug. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!