Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért rettegek ennyire az...

Miért rettegek ennyire az orvosi vizsgálatoktól?

Figyelt kérdés

Na, meg az orvostól is...


Egy orvosi rendelőben töltött idő nekem olyan, mintha valaki halálosan rettegne a pókoktól, bezárnák őt egy szobába 20 szabadon engedett, óriási madárpókkal.

Orvoshoz nem is megyek, csak ha erőszakkal visznek, legyen bármi bajom.

Meglátok egy orvost, tök mindegy, hogy van-e rajta fehér köpeny vagy nem, rendesen rosszul leszek.

Nem bírom :( Mit csináljak ???


2011. máj. 9. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok csak nem ennyire. nyomasztóbb nekem egy korház/klinika mint egy horrorfilm helyszíne.
2011. máj. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom,hány éves vagy,de nem volt kis korodban valamilyen rossz élményed orvosokkal kapcsolatban? Mondjuk általában a fehér köpenyre szoktak emlékezni,attól félnek,de te azt írtad,ha nincs rajta fehér köpeny,akkor is félsz tőle.

Van a családodban orvos? Ha civilben találkozol vele/velük,akkor is félsz?

Ha ezekre válaszolnál,talán tudnék jobban segíteni.

Amúgy ez szerintem egy ún. fóbia,mert amit leírtál,én azt vonom le,hogy mániákusan félsz tőlük,pedig nem az összes bunkó és nem kell félni az összestől.A fóbiát pedig úgy gyógyítják,hogy a delikvenst szembeállítják azzal,amitől fél.Megoldás:találka orvosokkal.Először szerintem próbáld meg civilben (pl. ha van orvos rokonod vagy közelebbi ismerősöd),és próbálj nem arra gondolni,hogy ő tulajdonképpen micsoda.Ha annyira félsz,szerintem segíthet pszichológus is.

2011. máj. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ !

Szerencsére nincs orvos a családban...


Én nem is tudom...

18 éves vagyok, de általános- és középiskolában is rosszul voltam már tőle. Képzelheted milyen volt egy orvosi vizsgálat...

Majdnem hisztériás rohamot kaptam, szégyenszemre...

Egyszerűen maga az a tudat, hogy akaratom elleneré közszemlére kell tennem magam. Meg suliban a többiek előtt.

Istenem, de utálom, gyűlölöm...


De maga az a tudat, hogy ő vizsgálgatni fog, hozzámnyúlni, az borzadásal tölt el. Ne gyertek azzal, hogy dehát ő munkaeszközként tekint rám, ezt én is tudom. Én sajátmagam miatt érzem kellemetlenül a közelségében.


Amúgy találkoztam már civilben is dokikkal, de igyekeztem egy köszönéssel letudni. Nem tudom, miért.

Légyszi írj, ha van még hozzáfűzni valód !

2011. máj. 10. 17:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Fiú vagy vagy lány?

Amúgy nem vagyok sem pszichológus,sem orvos,sem semmi hozzáértő,de amiket leírtál,az tényleg elég súlyos fóbiára vall.Ha gondolod,írhatsz privátban is részletesebben,vagy ha ide nem akarod kiírni.

L/17 amúgy:)

2011. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam,mert könnyű,ha őszintén kiírod magadból.Próbáltál már róla szüleiddel vagy barátaiddal beszélni?Ha igaz barát,biztosan nem fog kinevetni,a szüleid meg pláne nem.Amúgy én is küzdök mentális problémával,úgyhogy tudom,mit érzel.Ha annyira súlyos,én elmennék vele szakemberhez,pszichológushoz vagy pszichiáterhez (bár ő is orvos...).
2011. máj. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Lány vagyok.


Értem, azért köszi :)


Hát fogyelj. Mondtam már anyunak, de ő hülyének nézett. Ő ezt nem tudja felfogni, hogy mit is érzek ilyen esetben. Szerinte csak túlreagálom, de bár erről lenne szó :(

2011. máj. 10. 17:54
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem csak a "sztetoszkópos-vizsgálós" orvosokkal van bajom egyébként.

AMúgy elég hülyén fog hangzani, de a tűfóbiám is van :D Már a láttán elájulok, és ezt is összekapcsolom a dokikkal...

2011. máj. 10. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!