Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy normalisan...

Mit tegyek, hogy normalisan tudjak aludni?

Figyelt kérdés

Harmadik napja 2-3 orakat alszom, mindig felkelek hajnali haromkor es utana nem tudok visszaaludni, egesz nap szenvedek es almos vagyok de direkt nem fekszem le hogy tudjak este aludni, es hiaba alszom el normalisan, orakig elotte forgolodom majd hajnali harom-fel negy korul mindig felkelek es mar egyszeruen nem birom :(

Valami tipp? Segitsetek kerlek!



2018. szept. 1. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Mindig így vagyok nyári szünet alatt.

Altatókat nem ajánlok, mert nem tudom hány éves vagy.

Nekem is minden bajom volt ettől. Próbáltam tejet inni lefekvés előtt, hanyagolni a colát, kávét egész nap, éjszaka kikapcsolni a telefonomat, amennyire csak lehet besötétíteni - nem jött be semmi.

Végül az segített, hogy napközben mindig lefárasztottam magam fizikailag. Nem a legjobb, de nekem sajnos csak ez segített.

2018. szept. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%

Az első jól mondja, ha fizikailag lefárasztod magad napközben, az segíthet az elalvásban (nekem konkrétan a pszichiáterem is tanácsolta ezt, mert volt egy olyan időszakom pár hónapja, hogy teljesen érthetetlen okokból egész éjjeleket nem tudtam aludni - napközben persze szenvedtem is aztán rendesen -, de az éjjel 2-3 órai felébredés sem maradt ki az életemből, és szintén egész nap kínlódtam utána).

A fizikai aktivitáson kívül még tudnám javasolni, hogy próbálkozz a melatoninnal (gyógyszertárakban tudsz venni, nem drága, nem ártalmas, vény nélkül kapható, nekem régen sokat segített), illetve az orbáncfű vagy a citromfű teával. Lefekvéskor próbálj minél kényelmesebb pozíciót felvenni, megpróbálhatsz ruha nélkül aludni, vannak, akiknek ez segít. Amin én a legrosszabbul alvó időszakaimban is bealudtam (a tengernyi frontinon kívül :D ), az az angol hangoskönyv volt, bármiféle vicc nélkül. Lefeküdtem, bekapcsoltam a hangoskönyvet telefonon, és úgy fél óra alatt elaludtam rajta.

Vannak fent amúgy YouTube-on is mindenféle meditációs zenék és szövegek, kimondottan elalváshoz (még magyarul is). Nekem ezek nem igazán jöttek be (egy igen, viszont az is csak egy alkalommal), viszont mindenki más, szóval küldhetek párat, ha ki szeretnéd próbálni.

Egyébként az altatók/nyugtatók sem olyan ördögtől való dolgok. Nyilván nem árt óvatosnak lenni velük, mert könnyen rá lehet szokni, de ha egyszer-egyszer bekapsz egyet, attól semmi bajod nem lesz, cserébe alszol egy jót. Ha más nem segít, végső megoldásként próbálkozz ezzel.

2018. szept. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!