Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy ilyen...

Mi lehet az oka, hogy ilyen változákony az alvásom?

Figyelt kérdés
Szóval van, hogy egyből elalszok, van hogy forgolódok kb fél-1 órát és van amikor egész éjjel fentvagyok mert egyszerűen nem vagyok álmos, bármilyen fáradtnak is érzem magam és majd valamikor hajnalban sikerül elaludni. Pl mostanában tök jól be voltam állva a 11/fél 12 és reggel 7/fél 8 közti alvásra, erre ma eéész ájjel nem aludtam,csak reggel 6kor.... A stressz lehet az oka? Mert én nem érzem úgy, hogy nagyon stresszelnék valamin, vagy valami lappangó betegség jele?
2018. szept. 11. 16:10
 1/2 anonim válasza:

Valószinűleg stressz. Én azt tanácsolom, hogy elalvás előtt hallgass ASMR-t (már ha nálad működik), nekem sokat segített.

Itt egy nagyon jó: https://www.youtube.com/watch?v=pzT39Gj_f0A

2018. szept. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Némethh_ válasza:

Kávé, energiaital felejtős.


Ha nem megy az alvás akkor ne az legyen hogy "megnézem még ezt", "elolvasom még azt" hanem inkább szellőztess ki, fordítsd meg a takaród esetleg keress valami nyugtató zenét.


Alakíts ki egy esti rutint.


Feküdj le ugyan abban az időpontban.


Fáraszd le magad nap közben fizikailag (pl sport) és mentálisan (pl kártyajáték, sodoku stb).

2019. szept. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!