Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 19 évesen drogfüggő vagyok,...

19 évesen drogfüggő vagyok, mit tegyek, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés
Kezdjük azzal, hogy nem egy szegény családból származó, utcán felnövő fiatal vagyok, aki a szülei pénzéből él. Külföldön élek a barátnőmmel, aki idősebb, saját magunkat tartjuk el. 16 évesen kezdtem dolgozni iskola mellett, mondhatjuk, hogy annyi pénzt kerestem 18 éves korom előtt, mint a szüleim. Nagyon hamar elkezdtem a dohányzást, alkoholfogyasztást. Volt időszak, mikor minden egyes nap ittam, igaz, nem részegségig. 2 hónapja rendszeresen kokaint használok, olykor alkohollal és fűvel, hogy el tudjak aludni. Ezekre a dolgokra 150-250 eurót költök hetente, ami egy hónapra átszámítva átlagosan kb. 250 000 forint. Külföldön élek, nem tudom pontosan az árfolyamot, de körülbelül ennyit tesz ki 800 euró. A pénz még nem is lenne a legnagyobb gond, mindenem megvan ezen kívül, de a gyakori drogfogyasztás kezd kihatni a kapcsolataimra - itt főleg a barátnőmre célzok. Minden tapasztalatot, ötletet szívesen várok, előre is nagyon köszönöm! :)

2018. szept. 15. 13:19
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Őszintén? 10 perce használtam utoljára. Onnan tudom, hogy nincs fizikai elvonási tünete, mert már próbáltam leszokni (kokainról). Nem tudom, hogy próbáltátok-e már, de egyáltalán nem olyan, mint a filmekben. Felpörög tőle az ember, segít dolgozni és koncentrálni, pont ezért nem értem, miért használják olyanok, akiknek nincs rá szükségük. Nálam alap dolog az, hogy felszívok pár csíkot, mielőtt valami komoly dolgot kell elintéznem. Más kávézik reggel, én mellé kokaint használok. A rendszerrel van baj, mert napról napra rosszabbnak tűnik a helyzet.
2018. szept. 15. 13:43
 12/30 anonim ***** válasza:

nekem volt ilyen esetem, és megértelek h nem tudsz kiszakadni a környezetből, csak szal ez így nehéz.

nem mondom h lehetetlen, mert én ezt nem is tartom olyan durva függőségnek úgy a nagy átlagos függőkhöz képest, de szal semmiképp se könnyű. valaki kellene, ha nem is fekszel be, amit más irányzatok egyébként is támadnak, de ez most midnegy, lényeg h valaki szaksegítség kellene.

aztán a többi azon is múlik, milyen személyiség vagy, ill. mennyire erős fizikai (neurológiai) függés alakult már ki .... de szal ezekkel tisztában kéne lenni először is.

2018. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 progizo válasza:

Próbálj meg kicsit sportolni, tornázni, edzeni magad, mert az eltereli a figyelmed és jótékonyan ki is fáraszt.

Próbáld meg finomságokkal pótolni a drogot, cigit, piát, pl. csokival, túró rudival, müzliszelettel.

És végül légy erős és elszánt, szedd össze magad és gondolkodj el azon, hogy valójában minek is neked a szer, ha éhséget-szomjúságot nem csillapít, egészségedre nem válik, ráadásul ingyen sincs... Amikor a bátyám született, apum a kazánba dobta a cigarettáit, úgy szokott le róla.

2018. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Ó, bazz!!!

Részletezzem, hogy volt ex-drogos pasim?

Qrva mindegy, hogy milyen függőséget okoz!

Egy ház árát drogozta el!

De mondom: te tudod!

2018. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

"19 évesen drogfüggő vagyok, mit tegyek, hogy ez megváltozzon"

Várj egy évet, akkor már 20 évesen leszel az. :)


Sajnos nálad már kialakult a szenvedélybetegség. Ugyan látod a helyzeted tarthatatlanságát, de mindig fogsz találni valamilyen kibúvót, hogy ne kelljen abbahagynod a szerek fogyasztását. Külső segítség nélkül nem fog menni, illetve csak akkor menne egyedül, ha nem nyúlsz semmilyen anyaghoz, amit már képtelen vagy megtenni, hiszen beteg vagy. Ez egy ördögi kör, keress fel egy szakember, amíg anyagilag, fizikailag megteheted, illetve van még barátnőd, akire számíthatsz a drogok elleni küzdelemben. Idővel ezt egyre kisebb eséllyel tudod megtenni.

2018. szept. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
69%

Most nevetek rajtad kérdező. Én nem egy drogossal találkoztam már munkám során. Az elvonási tünetek nem abban az egy órában jelentkeznek, ami eltellik két csík között.

De ha akkora mellényed van,akkor tedd le,és kész. ha szerinted ez ilyen egyszerű. De akkor nem értem,a kérdésnek mi értelme.

2018. szept. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Igazából nagyon meglepődtem, sok értelmes választ kaptam, köszönöm szépen. Sportoltam, sportoló voltam, pontosabban erőemelő. Vagyis az szerettem volna lenni, amíg verseny előtt le nem sérültem. Volt időszak, mikor semmilyen szert nem használtam, egészségesen éltem (dohányzást leszámítva), mert szerettem volna bejutni a profisportba.

Igazából a kérdést azért írtam ki, hogy az enyémhez hasonló történeket olvassak. Én tudom, hogy nagyon rossz az, amit csinálok, persze lehetne rosszabb is. Minden erőmmel azon vagyok, hogy betartsam a mértéket, a baj az, hogy ez a mérték mindig változik és nem pozitív irányba.

Nincs sok ember az életemben, barátnőmön kívül ott vannak a barátaim, akikkel nagyon hosszú ideje tartom a kapcsolatot, illetve a szüleim is, de mivel külföldön élek, csak telefonon tartjuk a kapcsolatot. Mindent hátrahagytam otthon, aminek van egy külön története. Ha valaki esetleg unatkozik és kíváncsi rá, nyugodtan dobjon egy üzenetet. Sokat segítene, ha egy idegennek el tudnám mesélni a dolgokat.

2018. szept. 15. 14:03
 18/30 A kérdező kommentje:
Engem az egészségem nem nagyon érdekel, nézhettek hülyének, szívetek joga és meg is értem. Én a kapcsolataim miatt szeretném abbahagyni a rendszeres kábítószer-használatot. Bár a barátaimat nem zavarja, ők is füveznek, alkalomadtán isznak. Ami nagyon zavar, az a barátnőm. Ő sem azért nézi rossz szemmel, mert elverem a pénzemet vagy agresszív vagyok, mert egyik sem igaz, hanem azért, mert problémáim vannak a szívemmel és ugye egyik szernek sincs kedvező hatása a testre. Nem akarja, hogy fiatalon meghaljak - ezt így konkrétan megmondta. Én meg nem akarom elveszíteni.
2018. szept. 15. 14:08
 19/30 anonim ***** válasza:
Barátnődnek igaza van.
2018. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Tudom, neki nagyon sokat köszönhetek. Olykor engem lep meg, hogy még mindig velem van és kitart. Sokszor előfordult már, hogy annyira be voltam állva, hogy az ágyban sem működtek a dolgok. Nagyon ritka ez, ha 40 évvel idősebb lennék, meg sem lepődnék, de még mindig csak egy tini vagyok.
2018. szept. 15. 14:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!