Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 19 évesen drogfüggő vagyok,...

19 évesen drogfüggő vagyok, mit tegyek, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés
Kezdjük azzal, hogy nem egy szegény családból származó, utcán felnövő fiatal vagyok, aki a szülei pénzéből él. Külföldön élek a barátnőmmel, aki idősebb, saját magunkat tartjuk el. 16 évesen kezdtem dolgozni iskola mellett, mondhatjuk, hogy annyi pénzt kerestem 18 éves korom előtt, mint a szüleim. Nagyon hamar elkezdtem a dohányzást, alkoholfogyasztást. Volt időszak, mikor minden egyes nap ittam, igaz, nem részegségig. 2 hónapja rendszeresen kokaint használok, olykor alkohollal és fűvel, hogy el tudjak aludni. Ezekre a dolgokra 150-250 eurót költök hetente, ami egy hónapra átszámítva átlagosan kb. 250 000 forint. Külföldön élek, nem tudom pontosan az árfolyamot, de körülbelül ennyit tesz ki 800 euró. A pénz még nem is lenne a legnagyobb gond, mindenem megvan ezen kívül, de a gyakori drogfogyasztás kezd kihatni a kapcsolataimra - itt főleg a barátnőmre célzok. Minden tapasztalatot, ötletet szívesen várok, előre is nagyon köszönöm! :)

2018. szept. 15. 13:19
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Figyelj, mondom megint: te életed, de az én volt barátom, akkor is olyan maradt, mint aki be van állva, akkor is, amikor nem drogozott.

Túl volt pörögve, állandóan ment volna, gondolatrohanások stb...

Már károsodva volt a pszichéje.

Szerintem már megint drogozik, és ő is csak 26, 27 lesz.

2018. szept. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Aki elkezdi a kábítószert, főleg a keménydrogokat, annak alapból károsodva van a pszichéje.
2018. szept. 15. 14:41
 23/30 anonim ***** válasza:

Na, én tudom, hogy milyen hiábavaló egy droghoz valaha is kötődött emberrel a drogokról beszélgetni.

Nem is akarlak győzködni.

Egyedül nem fog menni a leszokás, ennyit mondok csak.

Ha letetted egyedül sikeresen, írd meg ide.

Én örülni fogok.

2018. szept. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Szinte kiserteties hogy milyen hasonlo a helyzetunk

28eves vagyok amphetamin(speed fuggo)foleg ez a baj.Emellett szteroid benzodiazepin alkohol és testedzés fuggo

Sok szteroid szezcseszte a szivem nincs semmi komoly bajom de érzem nem okés,rengeteg speedet szivok igaz heti egyszer de akkor 3-4napig fennt vagyok.10-15olykor20gramm is elmegy

28eves vagyok kis gyonyoru baratnommel15eve egyut vagyok tehat13eves korom ota

Tegnap este elment mert megint beallva jottem haza,persze akkor leszarja az ember aztan jon a tobb napos lelki szarakodas kolanal nincs igy a speed aljas.egéaz napos alvások olykor.szoval hazajott megbeszeltuk a dolgokat,biztos h nemakarom elvesziteni ls ennyi ido utan talan mat nem is fogom elvégre28éves koromra15éve egyutt vagyunk egyut nottunk fel.De tudom amint abbahagyom kis idore bezsongok.van higy2hétig nem tépek be de a viseékedesem vállalhatatlan lesz,agresszov idiota szociopata allat vagyok.Ha meg le tudtam a szokasos ritualem itt az anyagozasta gondolok.Mindog totál megnyugszom abszolut egy normális higgadt kedves ember vagyok,tele célokkal váltpzni akarással stb.Aztan telik mulik az idp és igy továb és igy továbv

2018. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

hát igen emberek, ez a nagy magyar realitás. bár ahogy hallom, más országokban se jobb a helyzet sokkal. hatalmas időzített bomba, és nemtom mikor ismeri fel vki, h nem a fej homokba dugása a legjobb megoldás....

ez a pszichiátriai feküdj be és szokj le -féle duma, hidd el h csak elijeszti az illetőt és nem is véletlenül. ami ott megy manapság, az sajnos igen távol van a gyógyítástól, kijön, és ugyanúgy folytatja, sőt, mondok jobbat, az ápoló fogja szállítani neki az anyagot .....

2018. szept. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:

Van barátnod,csaladod akkkor miert drogozol?

Oriasi kitartas es elhatarozas kell hozza.

De mindenfelekeppen menj rehabra vagy ha nemakarsz menni akkor nemis akarsz leszokni,egeszseged fontosabb mint a penz.

2018. okt. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van egy arany kozépút.

Én a feleségemmel heti egyszer tolunk valamit.

(lsd, gomba, laszti, fű, van hogy keverünk is ezek közül valamit)


Azt kell, hogy mondjam pozitívan alakította az amúgy is tökéletes kapcsolatunkat.

Rengeteg új közös élmény, szorosabb párkapcsolat, még bensőségesebb viszony alakult ki.

10 éve vagyunk együtt.


Nem mondom, hogy amit csinálsz az jó, de véleményem szerint viszonylag kis erőfeszítéssel jó irányba tudod terelni a dolgot pl ha kokain helyett a pszichedelikus drogok felé nézelődsz inkább, a párod is bevonva, de legalábbis semmiképp sem titkolózva.

2018. okt. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
írj üzenetet, kivi lennék!
2018. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Sikerült azóta leszokni? Ha gondolod írj privit
2018. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Igen, sikerült. :)
2018. dec. 24. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!