Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor vegyem be a vitaminokat?

Mikor vegyem be a vitaminokat?

Figyelt kérdés

Vasat kell szedjek, multivitamint illetve a Kovaföld kapszulát. Viszont a Kovaföldet nem lehet vassal egyidejűleg. Az a gondom hogy 3 db kell a Kovaföld hajkapszulából. Mikor osszam el vagy hogy legyen? Reggel 3 hajkapszula, este meg multivitamin a vastablettával?

18/L


2018. szept. 27. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A kovaföld kapszulában kálcium és szilícium van - C-vitaminnal együtt vedd be, az segíti a felszívódását. Elvileg napi 3x1 az ajánlott adag, de szerintem beveheted egyszerre a hármat.

A vasat legalább 3-4 óra különbséggel, szintén C-vitaminnal, és étkezésektől minél távolabb, annál jobb. Tehát pl. ha este 6-7 körül vacsorázol, és 10-kor mész aludni, akkor lefekvés előtt vedd be.


A multivitaminok igazából nem annyira jók, mert nem biztos, hogy tartalmazzák a szükséges mennyiséget azokból a vitaminokból és ásványi anyagokból, amelyekre szükséged van. Vagy olyan is van, amelyikben egyszerre van kálcium és magnézium (meg akár vas is), amiket szintén nem tanácsos együtt szedni, mert úgy nem szívódnak fel rendesen. Szóval inkább külön-külön vedd meg a szükséges bogyókat.

2018. szept. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! És ha C vitamint n3mn szedek csak 3 kovafold és 1 vastabletta?
2018. szept. 28. 04:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne hagyd ki. Mint írtam, a C-vitamin segíti a felszívódást. Tehát én a helyedben 100-as C-vitamint vennék be a kovaföld kapszula és a vas mellé is - az összesen napi 400 mg C-vitamin, ami teljesen rendben van.
2018. szept. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerinted az miért van hogy kipattogok a vastól?
2018. szept. 28. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!