Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az 5. Szem után nem jelentk...

Ha az 5. Szem után nem jelentkezett mellekhatas akkor nem vagyok allergiás a gyógyszerre?

Figyelt kérdés
Dalacinról van szó. Sose szedek antibiotikumot, de most sajnos muszáj. Nagyon félek a hanyástól így alig mertem bevenni. Már 5 szemet bevettem. Ha eddig nem volt bajom akkor ezután sem lesz? Tudom, hogy hasmenesem lehet, az annyira "nem baj" meg szedek melle probiotikumot. Csak nehogy kihányjam, attol félek nagyon
2018. okt. 3. 00:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha sokáig szeded, akkor esetleg kijöhetnek még kiütések, nekem egyszer ilyen 5-6 nap szedés után jöttek ki antibiotikumtól (nem a dalacin volt), és onnantól allergiásnak számítottam rá hivatalosan. Ott be kellett fejeznem a szedését, de más bajom nem lett tőle.

Hányni ha hánytam antibiotikumtól, az mindjárt a szedés elején volt, és az is csak akkor, amikor túl nagy adagot írt föl az orvos. Szóval ilyesmitől nem kell tartanod. Ez amúgy sem allergiás reakció, szóval ha eddig bírta a gyomrod, akkor valószínűleg nem lesz probléma a kúra során. A probiotikumot ugye nem egyszerre veszed be vele? Mert pár óra (ha lehet legalább 4 óra) távolságban célszerű. Ennyi idő alatt ürül ki a gyomorból, és így nem zavarja be a probiotikum hatását az antibiotikum.

2018. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!