Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Káros lenne 18 évesen izület...

Káros lenne 18 évesen izület védőt szedni?

Figyelt kérdés

A probléma a térdemmel van, nem tudom mi miatt, de kisebb megterheléstől (15 guggolás, 2 óra séta) fájnak, van hogy nem is csinálok semmit és fájni kezdenek.


Ezen kívül a vállam, csuklóm és csípőm(forgóm) kattog.


Csak heti 1x szoktam megterhelőbb dolgot csinálni (cipekedni, vagy sokat futkorászni és állni) a hét többi napján csak otthon tornázok.


A panaszok azóta fordulnak elő gyakrabban mióta új lakásba költöztem és naponta kell egy nagyon meredek hegyre felgyalogolnom, nagyon megterhelő, de nincs más út.


Arra gondoltam hogy azon felül hogy nem tornáztatom plusszban a térdeim ízület védőt is elkezdek szedni, mivel nem akarom hogy túlkopjonak és idő előtt "tönkre menjek". Mennyire ajánlott ez 18 éves korban? Van más megoldás?


(Nem tudom ez fontos-e de normális testalkatom van, 170cm mellé 63kg,szóval a súlyom nem terheli a lábaim)


2018. okt. 5. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Erről leginkább egy orvossal lenne jó konzultálni, nem itt névtelen "szakértőkkel".
2018. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szedhetsz ízületvédőt kúraszerűen, nem fogsz ártani vele, viszont ha már most nem bírják a terhelést a térdeid, azon nagyon nem jó jel. A térdnek mozgás kell, hogy megfelelően működjön, hiszen úgy kenődnek jól az ízületek, és fontos, hogy a lábadban az izmok is megfelelő állapotban legyenek. Pl. ha egyes combizmok nem elég erősek, az patella gondokhoz vezethet. Szóval érdemes lenne a térdet stabilizáló gyógytornát végezned minimum. Ne a terheléstől félj, hanem gondoskodj arról, hogy az megfelelő terhelés legyen.
2018. okt. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is azt javaslom, hogy fordulj orvoshoz. Ha tornával javítható az állapotod, azt ő látja, a gyógytorna, gyógytornával kombinált manuálterápia adott esetben segíthet. Azt tudnod kell, hogy az "ízűletvédők", pl. a glükozamin, úgy működik, hogy a szájon át szedett tablettával megnöveled a koncentrációját a véredben, majd mozgás során, egyszerűen mondva, belepumpálódik az ízületedbe. Mozgás nélkül legfeljebb a csípődbe jut el, az az egyetlen, amibe közvetlenül mennek vérérek.

Még két kérdés, ami más fénybe helyezheti a problémád:

Nem vagy stresszes mostanában,különösen az adott költözés körül/óta, nem vagy feszült, nem idegeskedsz?

Az ízületeid a normál tartományban mozognak, nem túl lazák, fordulnak kicsit negatívba, ha megfeszíted? (hipermobilitás)

2018. okt. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért nem arról van szó hogy nem csinálok semmit, napi 1 órát sétálok, emellett az edzéseimnél csinálok némi guggolást. Próbálom csak annyit mozgatni és terheli őket hogy az ne járjon fájdalommal. Köszi a válaszokat.
2018. okt. 5. 16:22
 5/5 A kérdező kommentje:

Jártam régen gyógytornára, enyhe gerincferdülésem van, a lábaimra soha nem volt panasz.


Az életem nem stresszesebb mint a költözés eltt, talán csak az frusztrál hogy kb minden nap meghalok 1x míg felérek a lakásomhoz.


Amúgy mióta elköltöztem egészségesebb az étrendem, többet mozgok, jobb a közérzetem is.

2018. okt. 5. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!