Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet párom brutálisan...

Mitől lehet párom brutálisan erős izzadása? Nem büdös egy cseppet se, semmi szaga nincsen, de olyan, mintha kb. a zuhany alól lépett volna ki.

Figyelt kérdés
Télen és nyáron, nappal és éjszaka, szinte állandóan izzad. A legkisebb mozgástól is ömlik belőle a víz, arcán, a nyakán, a karján, a hátán, szóval mindenhol. Jó ideje már az éjszakák is kész rémálmok, csurom víz az egész pizsamája, a lepedő, a paplan, a párna, ő maga meg olyan, mint aki épp a forró zuhany alól lépett ki. (Olyan helyeken is ömlik ilyenkor belőle a víz, ahol én embert nem láttam így izzadni, pl. a lábszára.) Enyhén túlsúlyos, ülőmunkát végez, összességében inkább a hasa nagy. Az endokrinológusa kardiológust és tüdőszűrést javasolt, tegnap kért volna beutalót kardiológushoz, mire a körzeti letudta annyival, hogy sokan izzadósak, ezt nem kell orvosilag kivizsgáltatni... Végig se hallgatta, azt már el se tudta mondani, hogy szakorvos javasolta a kivizsgálást. Volt már valaki így? Tényleg nem szimpla kis hónalj izzadásról van szó, hanem mintha teljesen szagtalan forró víz ömlene belőle a semmitől is.

2018. okt. 12. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hallgassatok az endokrinológusra, és menjetek vizsgálatra.


Másrészt, az "enyhén túlsúlyos, ülőmunkát végez, leginkább a hasán van háj" rohadtul veszélyes, mert az az ún. zsigeri zsír felszaporodását jelzi, azaz amikor valakinek a szervei körül van zsírososdás, és akadályozza a normális működést.


Sportolni kell (kötelező), egyébként: hány kiló és milyen magas?

2018. okt. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Magas vércukor szint miatt.
2018. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
180-182 cm és a súlya 100 kg között mozog, hol picivel alatta, hol valamivel felette. Összességében nem tűnik kövérnek, de a hasa szinte a semmitől is nő. Emellett elég nehezen jár, visszeres a lába, sajnos már kevés sétától is fullad, fáj neki a lába és ömlik belőle a víz. :/
2018. okt. 12. 13:39
 4/14 A kérdező kommentje:
* 100 kg körül
2018. okt. 12. 13:39
 5/14 anonim ***** válasza:

jó orvost kell keresni és kivizsgálni

Addig is egy természetgyógyszer módszer enyhít (nem helyettesíti az orvosi kivizsgálást): este orvosi zsálya teát igyon (pár percig főzni, leszűrni, éjszaki izzadásra jó)

2018. okt. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, mindenképp kipróbáljuk! Remélem segíteni fog, mert ez így már tarthatatlan.
2018. okt. 12. 13:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Menjen vissza a dokihoz, és azt is emelje ki, hogy kevés sétától is fullad. Ezzel már tuti, hogy fog kapni beutalót.
2018. okt. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
az inzulinját feltétlenül nézessétek meg, ami nem egyenlő a sima cukros vizsgálattal. Külön kell kérni erre is írányuló vizsgálatot, és lehet, hogy fizetős is. Ki fog bukni.
2018. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1+ Nekem volt ilyen az egyik gyereknél, amikor terhes lettem egyetlen éjszaka. Nekem is az inzulin volt a hunyó. A dokim mondta, hogy ez miatt..


Szóval vedd komolyan amit írtam..

2018. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez az inzulin is jó ötlet, feltétlen megnézetjük azt is! Nem baj, ha fizetős, ennek már tényleg véget kell vetni, sajnos már évek óta áll fenn ez az állapot. :/


Másrészről ez a körzeti nagyon hanyag, már nem először fordul elő, hogy csípőből lehurrogja amit a párom mond, végig se hallgatva. Nem vagyok egy szemétkedő, de az ilyet nem kellene betegjogi képviselőnél jelenteni? Neki semeddig se tartott volna egy beutalót kiállítani, tehát jóformán megvonta tőle a további kezelést! Az már csak hab a tortán, hogy csinált egy hasonlót is pár évvel ezelőtt...

2018. okt. 12. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!