Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehetett ez? Nagyon megijed...

Mi lehetett ez? Nagyon megijedtem, és még mindig nyomást érzek

Figyelt kérdés
Tegnap este hirtelen elkezdett szorítani a mellkasom, illetve szúrt a bal oldalon, majd lezsibbadt a bal karom. Megpróbáltam lefeküdni, de akkor is nagyon fájt, illetve folyamatosan köhögtem. Sajnos szólni nem tudtam senkinek, két pici gyerekre vigyáztam éjjel, és a család pedig esküvőn volt. Megpróbáltam aludni, de most hogy felkeltem még mindig érzek kicsit tompán nyomást, szúrást. Milyen kiváltó oka lehetett? Semmit nem csináltam tegnap, amit amúgy ne szoktam volna. Előre is köszönöm. Egyébként 21 éves lány vagyok.
2018. okt. 13. 07:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Azonnal hívj mentőt, ez komoly szívprobléma is lehet akár (infarktus vagy angina pectoris). A közhiedelemmel ellentétben ez nem mindig látványos, hogy az ember a szívéhez kap és összeesik...

EKG-t és labort fognak csinálni. A vérben egy bizonyos troponin szintjének emelkedése többnyire szívproblémát jelez..

2018. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mostanra jobb kicsit, hétfőn megyek laborba, akkor még ki lehet mutatni a vérből ha valami ilyen jellegű probléma volt?
2018. okt. 13. 10:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, mert a troponinszint az első 24 órában emelkedik, utána fokozatosan csökken, de még több napig emelkedett szintet mutat. Viszont CSAK akut esetben mérik a sürgősségin, VAGY kardiológus által írt laborbeutaló birtokában. A meglévő beutalódon tehát biztosan nincs rajta, nem is lehet.

Ha privátot is lehet csináltatni a laborban, ahova mész, akkor 4-5 ezer forintos díjat kérnek.

És ez csak egyetlen marker, igaz, a legfontosabb. De több mindent szoktak nézni ilyen esetben.


És az meg természetes, hogy "már kicsit jobb" - hiszen lezajlott a dolog. (A mellkasfájdalom akár pár perces is lehet, 15-20 perc alatt szokott lenni az angina, efelett infarktus. De van, amikor egyáltalán nincs fájdalom vagy más tünet. Olvass el pár cikket a témában, aztán döntsd el, hogy mi legyen. Nem akarlak minden áron rábeszélni a sürgősségire, de ez tényleg hatalmas probléma is lehet, akár életveszélyes is.

2018. okt. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mentőt kell hívni, lehet, hogy csak a stressztől szúr, de lehet hogy nem. A mentők egyből Ekg-t csinálnak, és kiderül mi a baj.
2018. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!