Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért sír így és ilyen sokat...

Miért sír így és ilyen sokat a baba?

Figyelt kérdés
1 hónapos kislány. Alvás és evés kivételével üvölt. Azért írom, hogy üvölt, mert ez nem sírás. Mérgesen, torkaszakadtából, vörös fejjel üvölt és nem nyugszik meg semminek a hatására. Hasfájásra próbáltunk már sok szert, de semmi.Úgy érzem ez nem a hasfájás kategória... Háziorvos nem tudja, kivizsgálásokra küldött. Hasi és koponya uh rendben. Gastroenterologushoz ma megyünk. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

2018. nov. 26. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nekünk volt hasonló tapasztalatunk. 2 hetes korától 6 hónapos koráig sírt, üvöltött megállás nélkül, pont úgy, ahogy leírtad. Ez idő alatt minden orvost bejártunk, senki sem talált semmit.

Egy természetgyógyász tanácsára az anyuka abbahagyta tej ivást (az anyuka sok tejet ivott, a baba meg szopizott), ettől egy picit kevesebbet sírt, de nem sokkal.

Aztán 6 hónapos korában elkapott a testvérétől valami megfázást, berekedt és abbahagyta a sírást.

2018. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Vagy hasfájás és kénytelen leszel kibírni míg a gyomra megerősödik, vagy tejfehérje allergia. Én is jó ideje gyanakodtam már rá, a gyerekorvos elhajtott, hogy hülye vagyok. Már nem azért, hogy verjem magam, de nekem volt helyes a sejtésem. Rengeteg szenvedéstől kímélhettük volna meg őt is és magunkat is, ha ezt akkor komolyabban vesszük, és hamarabb váltunk HA tápszerre. Az sem csodaszer, de jobb lett.


Na, szóval csak egy tipp volt, lehet túlragoztam. :) Gasztro-hoz kár menni, max. ezt a tejfehérjét nézi meg, semmi mást nem csinál. Erre pedig rájössz magadtól is, ha megeteted HA táppal, és változást észlelsz.

2018. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismerőséknek is sokat sírt a baba, sokat próbálkoztak különféle tápszerekkel, mire megtalálták azt, amitől nem fájt a hasa. Sajnos az anyatejtől is fájt neki, úgyhogy azt se lehetett már innia.
2018. nov. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ez volt. Tejfeherje-allergiatól.
2018. nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Coffelia ***** válasza:

Tejfehérje-allergia, laktóz-intolerancia, esetleg tónuszavar, ami izomgörcsöt okoz neki, vagy elmozdult a születésekor valamelyik csigolyája, ami szintén kellemetlen feszüléseket okoz. Az én babámmal kiropraktőr foglalkozott, mert abnormális volt a tartása, c alakban görbült oldalra, kiderült, hogy az atlasz csigolyája elcsúszott, ami nagyon gyakori a kőmetsző pózban kitolt babáknál.

Izomletapadásokra jó a Dévény, tejallergiákra pedig a nulldiéta kipróbálása neked. 3 hét alatt ürül ki a szervezetedből, onnantól még 3 hét, mire a babáéból. Szóval erre vonatkozólag az infókra, meg hogy beválik-e, legalább másfél hóbapot kell várni.

2018. nov. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves előző, nagyon hálás vagyok, hogy megírtad ezt a hozzászólást. Nálunk is volt izomletapadás, sajnos elég későn vettük észre. A kálváriánk elején teljes mértékben az orvosokra bíztuk magunkat, de ők nem találtak semmit. Aztán beleástuk magunkat az alternatív módszerekbe és akkor találtunk olyan szakembert, aki észrevette az izomletapadást. A Dévény tornával sikerült is kikezelni.

Így utólag összekötve a dolgokat, könnyen lehet, hogy a letapadt izom miatt ordított 6 hónapig.

2018. nov. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!