Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tanácsot kérnék. Ha vegetárián...

Theressita kérdése:

Tanácsot kérnék. Ha vegetáriánus vagyok, mire kellene jobban odafigyelnem? Mit egyek sokat, esetleg milyen vitamintablettát szedjek? 28/N

Figyelt kérdés

Különös tekintettel arra, hogy férjemmel babát szeretnénk.


Kisgyerekkorom óta nem tudom megenni a húst és halat, tehát ez sajnos nálam nem hóbort, valami miatt nem kívánja a szervezetem (gyerekkoromban vittek ezzel dokihoz is, azt mondta, majd kinövöm..hát nem nőttem ki)


Azontúl viszont egyáltalán nem vagyok válogatós. Egy ideje Béres-cseppet szedek még és Béres Aktív-multivitamint magnéziummal.


Kb. két éve vérvételkor volt egy kis vashiányom, és magas volt a koleszterinszintem (amit furcsálltam is, mert testsulyom normális)


Köszönöm a tippeket! :-)



2017. márc. 6. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Csináltatsz egy teljes vérképet, D3 szűrést külön kérsz, mert az nincs benne, s az pontosan megmutat mindent. Addig ez csak lövöldözés vaktában.
2017. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmire. A vashiány sok nőnél normális, mivel jóval több vasat igényel a szervezetünk mint a férfiaké. Sokszor genetikai is.

Menj el vérvételre és meglátod, de egy normál vega étrenden semmi gond nem lesz. 2 makkegészséges babát hoztam a világra úgy, hogy 15 éve nem fogyasztok húst és terhevitamint sem szedtem csak a szokásosnál több gyümit és zöldséget ettem.

2017. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A vérkép jó ötlet,de előtte állj le ezekről a szar vitaminokról és gondolkodj el.


Mi értelme az egész étrendednek, ha nem teljes értékű mesterséges készítmények nélkül?

Nem lenne egyszerűbb felhagyni ezekkel, és csináltatni egy vérképet kb. 1 hónap után, és megnézni, hogy mi az, ami a természetes táplálkozási rutinodból hiányzik, és célzottan azt pótolni TERMÉSZETES forrásból, nem cseppekkel és kapszulákkal?


Nem is értem. A gyermekednek mit akarsz majd továbbadni? Azt, hogy mennyire fontos egy megalapozott és körültekintő, egészséges étrend, vagy azt, hogy sz*rjon bele, a vitamin majd megoldja? Mert most az utóbbit adod elő.


Egy pici vashiánnyal nincs gond, könnyen megoldható; a koleszterinszintet okozhatja a túl sok állati zsiradék (vaj, tej, tejföl, tejszín, sajt, tojás) illetve az egyetlen kivétel, a pálmazsír a növényiből, ami magas koleszterint okoz.

Ha ez az oka érdemes lenne a zsiradékok egy részét növényire cserélni, pl. növényi tej, tejszín már megoldaná a problémát ha ez a gond.

Illetve a sok olajban sütés, főleg étolaj esetén is lehet a bűnös. Ennek elhagyása is sokat segíthet.


A vashoz itt egy kis segítség:

[link]

2017. márc. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ameddig jól érzed magadat a bőrödben és egészségesnek érzed magadat, addig ne foglalkozz ilyenekkel... 2001ben üzemorvos a vérképemre azt mondta, csúnya következményei lesznek az életvitelemnek, azt jósolta 1-2 év és cukorbetegség... én majdnem kiröhögtem, mert majd kicsattantam az energiától és makk egészségesnek éreztem magam... ez a mai napig így van...

Növényi étrenden élek főleg gyümölcsökön, de szökőévben egyszer eszem húst.

2017. márc. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó:

A tested max. 20 évig kompenzál, aztán összeomlik, szóval ne légy büszke erre.


#3

A vitaminok a normál táplálkozás MELLETT kellenek, mert nem bevihetők (orvosi tény) a megfelelő mértékben a legfontosabbak.

2017. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ. Tervbe van a doki, amint időm engedi, és megcsináltatom a vérképet is. Majd kifaggatom őt, mit javasol.
2017. márc. 7. 12:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyílván azért futok maratonokat, úszok heti 3*10km-t, bringázom és kajakozom minden szabadidőmben, mert a testem éppen kompenzál... :D
2017. márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mit javasolna egy orvos? Hát majd felír valamilyen orvosságot... ennyire jó...
2017. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!