Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi ez a molett hülyeség?

Mi ez a molett hülyeség?

Figyelt kérdés

Újságban olvastam, hogy van, aki nem kövér, csak "molett".

Na, ránéztem a neten ilyen csajokra, és echte elhízott mind.

És a legszebb, hogy büszkén vállalják az alakjukat.

Szerintetek nem ciki ez az egész? Csak mert nekem ebből az jön le, hogy van, aki az egészségtelen életmódjának köszönhetően elhízott, és nem törekszik egészségesebbé válni, sőt még büszke is rá, hogy teszi tönkre magát.

Ez miért jó?

Én pl.el nem tudnám képzelni az életem úgy, hogy ne bírjak egy utcahosszt lefutni, meg két helyjegyet vegyek a vonatra, meg ilyesmi.


Mi erről a véleményetek?

Nem ugyan olyan káros szenvedély ez is, mint a cigizés?

18/F



2017. máj. 8. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Engem is taszítanak a kövér nők - a molett a kövér egy szebb változata, ami még TALÁN PONT nem túlsúlyos, de erősen arra mozog.
2017. máj. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Elvileg az a molett, akin csak egy kevés súlyfelesleg található, még nem nevezhető kövérnek.

Ez lehet alkati kérdés is, sokan közülük kevesebbet esznek, mint szerencsés társaik, akiken nem látszik meg semmi.

Én világ életemben vékony voltam, és áldom a sorsot, mert szeretek enni és az édességeket sem vetem meg.

2017. máj. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Mert ha egy nő molett, az egyből undorító, lusta disznó. Mert elhízott pasik nem is léteznek.

Totál elegem van ebből a felfogásból, ha nem tetszik valaki ne nézz rá, de nem kell ide leírni ilyen stílusban a véleményed.

2017. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%

A molett jelentése: kövér vagyok, de úgy állítom be, mintha én ilyen is akarnék lenni, pedig nem is, de ezt nem vallom be semmi szín alatt.

Szóval elég tömör jelentésű szó.

2017. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves 3.-ik!

Éreztem, hogy fognak jönni a feministák. :"D


Ha végig olvastad a kérdést, rájöhettél, hogy nem azon van a hangsúly, hogy valaki esztétikailag tetszik e, vagy nem.

Tudom, hogy vannak erősebb alkatú emberek, stb.

Én kizárólag a "jelenség" tudományos oldala iránt érdeklődök.


Nekem csak az fura, hogy valaki rombolja az egészségét, és erre még büszke is(nemtől függetlenül).


Nem mondom, hogy nincsenek elhízott férfiak, de eddig még csak nők szájából hallottam a "molett" szót...


Amúgy meg igen, én egy mocskos, "hímsoviniszta"(nem vagyok benne biztos, hogy így kell leírni) disznó vagyok.

2017. máj. 8. 22:46
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Alapból a molett csak telt, de ettől még lehet egészséges, energikus és futhat hosszabb távokat.


Azt én is tapasztaltam, hogy nagyon elment az egész a kövérséggel. Hazánkban csuda tudja, mi van, de a youtube-on, ha megjelenik egy videóban 5 alsó hangon 150 kilós nő, s valaki kövérnek merészeli nevezni őket s elhangzik némi testmozgásra is javaslat, teljesen normálisan, jóakaratúan, akkor elszabadul a pokol. Mert ez evil "fat shaming", nincs kövér ember, minden méret szép és biztos baromira egészségesek azok a lányok...

Na EZT éppúgy nem értem, mint a pálcikaimádatot.

Igenis a fenti bőven kimeríti az egészségtelen szintet, akármennyire is naiv optimistán s megértően nézzük.


Az rendben van, hogy egy kövér csaj ne utálja magát, de hogy "fogadd el, gyönyörű vagy, a női test kerekded és puha, csontokkal csak a kutyák játszanak", az már, ugye... Ráadásul pont a normális és a vékony nők leszólása, sokszor az is megy a "jaj de örülök, hogy három számjegyű a súlyom" mellett.


Nekem is volt 30 kiló feleslegem, de sosem voltam rá büszke. Most kb. 10 van, erre se. Ha lefogyok és felszedek egypár kiló izmot, arra majd leszek, az meló :D


VAN szép, szexi plussize modell nő. A vékonyabbak közt, aki tényleg molettnek nevezhető, nem kövérnek, s ha nagyobb darab is, feszes, selymes hasa van. Nem rengő hájtömeg... Tudom, hogy van, akinek az a fétise, de akkor sem egészséges és a legtöbbünknek nem szép.


Ami az okot illeti, igenis van, akinél betegség is rátesz s nagyon gyorsan hízik meg s kegyetlenül nagy önfegyelem s állandó éhezés kellene ahhoz, hogy ne. Nagyon ritkán, de ez elég ahhoz, hogy folyton előhozzák, hogy jaj biztos beteg, ne legyünk már olyan rosszmájúak...

2017. máj. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ergó ez az egész úgy indult, hogy ne a barbie-alkat legyen az ideál, hanem találjuk meg az egészséges középutat, csak elfajult, és át esett a ló túloldalára?
2017. máj. 9. 05:27
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Most valld be őszintén. Hol érdekel téged a molett lányok egészsége? Millió meg egy másik káros dolog van a világon... Azokról miért nem írsz ki kérdést? Amúgy meg mondok egy tippet. Ha valami nem tetszik, akkor próbáld meg magadban tartani, és olvass olyan cikkeket amik tetszenek, érdekelnek. Nem olyan nehéz.
2017. máj. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nekem csak a büszkeségük szúrt szemet.

A többi káros szenvedély művelői Pl. dohányosok, kábítószer fogyasztók, alkoholisták, szerencsejáték függők, stb. nem büszkék a szenvedélyükre. Csak simán csinálják, mintha semmi sem lenne természetesebb. A "molettek" viszont büszkék a káros szenvedélyükre, és harsogják az újságokban.

Nekem csak ez fura kicsit. Ezért akadt meg a szemem a témán.

2017. máj. 9. 14:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért a túlsúlyosságnak is vannak fokozatai.A molett valahol a duci után lehet.Egy duci lány ,de akár egy molett is lehet formás és csinos.De nyilván vannak jóval kövérebb emberek akik nyugodtabbak,ha azt mondhatják,hogy ők csak molettek.A kövérség nem szenvedély(pár szélsőséges esetet kivéve)és tényleg van aki nem tud tenni ellene és azért az mégsem lenne jó,ha ezeknek az embereknek szégyenkezniük kellene,mert attól,hogy kövérek még sok más jó tulajdonásguk lehet amire büszkék lehetnek.Amit te az újságokba látsz,azzal inkább azt próbálják üzenni,hogy aki ilyen helyzetbe került és esetleg még tenni sem tud ellene annak sem kell elbújni és ő is élhet normális boldog életet.
2017. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!