Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Reflux vetélés utàn. Mit...

Reflux vetélés utàn. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Sziasztok a következő problémàval fordulok hozzàtok. Hàtha kapok pàr jó tanàvsot.


Tavaly volt egy vetélésem a 9. héten. Azóta lett egy epés refluxom és gyomorhurutom. Hiàba tartok diétàt, ami zöldség, hús és kétszersültböl àll, egyszerűen nem javulok. Az orvos ppi-t javasol 6-8 hétig utàna majd meglàtjuk. Félek a ràszokàstol, mert a terhesség előtt semmi gondom nem volt a gyomrommal soha. Mindig is nagyon figyeltem az egészséges tàplàlkozàsra ezen kívül soha nem ittam alkoholt, kàvét, tejet, nem dohànyzom. Szerintetek mit lehet tenni ilyen helyzetben? Marad a ppi egy életen àt? (Nem szerettem volna gyereket csak sajnos becsúszott). Előre is köszönöm a vàlaszokat!



2018. dec. 8. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon óvatosan ajánlom a reflux gyógyszerek szedését, tényleg nem szabad tovább szedni, mint ahogy az orvos mondja, sajnos ezek több kárt tesznek mint hasznot. Én már 10 éve refluxos vagyok, és egyszerűen nem vagyok hajlandó gyógyszert szedni rá. Ami eddig bejött, az a edzés, pl. trx valamiért nekem nagyon jól esik, mindig javulást veszek észre az edzések utáni napokban. Másik, vannak gyógyteák, a herbáriának a mecsek gyomorra való teája, attól nagyon szépen elmúlik a reflux. Ezenkívül van egy gyógyhatású készítmény por formájában, Neurosan. Persze utána kell ezeknek nézni, mi a legjobb, hiszen mindennek van mellékhatása. Nekem ez a módszerek jöttek be a legjobban eddig a gyógyszereken kívül.
2018. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A reflux (nyelőcsőbe visszajutó gyomortartalom) alapjában nem betegség, hanem a szervezet egyik öntakarító mechanizmusa. Így takarítja ki a nyelőcsőbe megtapadt ételmaradványokat. Ha ez olyan makacs, hogy többszöri öblítésre sem enged, a szervezet megemeli a gyomorsav erősségét, ami felmarhatja a nyelőcső belső hártyáját.

A központi idegrendszert roncsoló protonpumpa gátló szerek, nem takarítják ki a nyelőcsövet, csak a gyomorsavtermelést fogják vissza. Ami idővel emésztési zavarokat gerjeszt.

2018. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az étolajat kell kiiktatni az étrendből és a finomlisztből készült ételeket. Valamint oda kell figyelni a sóra is. Csak nátrium kloridot szabad használni, a káliumszármazékokkal elegyített sókat nem.
2018. dec. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszt mindenkinek! Neurosant, mecsek teàt ismerem és sajnos nekem nem segítettek, de azért köszönöm.


Fehér lisztes dolgokat a vetélés előtt sem ettem. Nehéz a helyzetem mert nem ételtöl jött nekem ez az àllapot. De màr szinte semmit nem eszek. :(

2018. dec. 8. 15:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 50 éves koromig kínlódtam a refluxal, úgy hogy tudom miről beszélek! A gyomortartalom csak akkor és csak azért jön vissza, ha valami bibi van a nyelőcsőben. Ez lehet hártya elváltozás és egyéb differenciák. De a legtöbb gondot az étolajos dolgok csinálják. Az olaj valami ragacsot képez amibe megtapadnak táplálékdarabkák, és az idő előtt elöregedett hártya megtöredezik. Majd az emésztés is teljesen tönkre megy. 20 évvel ezelőtt, még a mesterséges citromsav E330 volt a végzetem. De ma már tudom, hogy ez is csak akkor okozott gondot, ha a nyelőcsőben maradványa volt. Az egész csontvázam fájt már mint szuvas fog, mikor ráharapsz. Az én korosztályomból sokan lettek ez miatt öngyilkosok. Valamikor mikor még hittünk az orvosok jóslásaiban, szedtük a tablettákat, de ez csak néhány évig megy. Aztán egyszer csak betelik a pohár! Te is csak azt hiszed, hogy egészségesen táplálkoztál, mert a médiában elhangzottakat követted. Aztán még is csak problémáid adódtak! Valóban egészségesen táplálkoztál? Ez szomorú!
2018. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt! Én évek óta nem eszem étolajat. Kokuszolajjal főzünk. Nekem a terhesség nyitotta meg a gyomorszájam, a drasztikus hormonvàltozàs sajnos.
2018. dec. 8. 18:49
 7/8 anonim ***** válasza:

A kókusszal ugyan az a helyzet, mint a napraforgóval. A nagyüzemi kókusz ültetvények mind forgalmas utak mentén vannak. 40-50 évvel ezelőtt, mikor a disznózsírt kikiáltották méregnek, ez még nem volt gond. De ma már Magyarországon is van gumigyár, és azt el is adják. Egyre több gumit koptatunk az utakon.

Az hogy neked pont a vetéléssel kezdődtek a problémáid, az is magyarázható, de ebbe most nem mennék bele.

Ugy kezd a reggeleket, hogy közvetlenül ébredés után nyeljél le egy késhegynyi disznózsírt egy pici falat kenyérre kenve. Ez legyen az első orvosságod amit beveszel. Vagy, ha hozzá tudsz férni, egy-egy fürjtojás is megteszi, de ez jóval drágább. Az étkezési szokásaidon annyit kéne változtatni, hogy a káliumszármazékos ételeket kellene kerülni. Nem azt mondom, hogy nem ehetsz meg egy szelet szalámit sem, csupán arra kell ügyelni, hogy soha ne lakjál vele jól. Mindig maradjon egy kis hely, normális tápláléknak is. A táplálék az csak is növényi vagy állati eredetű, a hozzáadott adalékok nem emészthetőek.

A harmadik tanácsom, hogy menj el minél sűrűbben vért adni! (régen a felcserek sok rákfenét érvágással gyógyítottak!)

2018. dec. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelőnek írtam privàt üzenetet. Remélem nem gond. Üdv!
2018. dec. 10. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!