Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyult alkoholistaként...

Gyógyult alkoholistaként milyen vitaminokat lenne még jó szednem?

Figyelt kérdés

2018. májusa óta egyetlen kortyot sem ittam, június közepén kezdtem el a szervezetemet "helyre hozni" a sok évnyi megpróbáltatás után.


D, B, C, A vitaminokat szedek fél éve.

Van-e még szükségem bármilyen vitaminra?

Gondolok itt E, K..?

Nyilván mindenkinek szükséges, de gondolom ilyenkor méginkább.

Önerőből szoktam le, semmiféle orvosi segítséget nem vettem igénybe, úgy gondolom érdemes lenne egy általános vérképet nézetnem, illetve kellett volna már.

Nem baj mihamarabb elmegyek, addig is érdekelne, milyen vitaminokat lenne még jó pótolni.

Szintén gyógyultak válasza méginkább érdekel.



Köszönöm szépen.



2018. dec. 27. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Először is gratulálok! Nem kell rágörcsölni a a vitamin kérdésre. Ha változatosan táplálkozol (zöldség, gyümölcs, olajos magvak, hal, stb), akkor a szervezet tudja, hogy mi kell neki. Normál táplálkozás mellett nem nagyon lehet vitaminhiányosnak lenni.
2018. dec. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
S vitamin, mint sör, P vitamin, mint pálinka, R vitamin, mint rum, V vitamin, mint vodka.
2019. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Gratulalok ,le a kalappal foleg ,hogy mindezt egyedul erted el! Nem tudom hany eves vagy es ,hogy mennyire volt sullyos az alkoholizmusod. Mi motivalt,hogyan kezdted el? En nem vagyok alkoholista sot antialkoholista inkabb.. mar vagy 10 eve nem is ittam meg csak egy pohar pezsgot sem.Elotte sem volt jellemzo,alkalom adtan maximum.Nem is magam miatt kerdezem, hanem az 56 eves apukam miatt. Aki 17 eves koratol iszik.(A kivallto ok az edesanyja osszeesett es a karjaban halt meg). De mar ennek lassan 39 eve. Mar olyan sullyos,hogy neha 7 /10 decil.konyakot is megiszik naponta.. Nem is kell mondanom,hogy a gyerekkorom milyen volt egy alkoholista agressziv apa mellett, anya nem ivott sohasem. Mai napig egyutt vannak, mar nem veszekednek annyit mint gyerekkoromban. En mar nem elek otthon 12 eve, eletem legboldogabb 12 eve ez. De van egy 4 eves pici fiam, es imadja a nagyapjat es apam is szereti, mintha rajta potolna be amit velem elmulasztott. Magamban megbocsajtottam neki, elfogadtam a multat, igy nekem is konnyebb. Mivel ilyen sullyos fuggosege van a teljes hirtelen elvonas halalhoz is vezethet. Azt szeretnem megkerdezni, hogy hogyan kezdted ,meddig vot nehez? Szeretnek neki segiteni, bar tudom hogy nem fogok tudni, hisz nem is ismeri be, hogy alkoholista. Larom hogy lassan epul le.mindene faj, faradt kohog ( cigarettazik is)megy a hasa stb. Elore is koszonom valaszod.



A vitaminokkal kapcsolatban: eloszoris menj el hasi uh-ra, egy teljes verkepr.Remelhetoleg a majad meg nem karosodott. A majnak nagyon jo az E vitamin es a B complex vitaminok. A vitaminok nagyon hasznosak ahhoz hogy, egeszseges uj sejtek kepzodjenek nem eleg csak egeszsegesen enni igenis jo ha van hozzaadott vitamin... multit is szedhetsz meg ezek melle. Zold tea es a fekete kave amit szerintem nyugodtan ihatsz... ne haragudj a hosszu uzenetert, es tovabbi sok sikert es kitartast kivanok neked,csodalatra melto amit tettel magadert!

2019. febr. 6. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is piázom, te jobban vagy?
2020. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tartod még magad?
2020. dec. 21. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ki?
2020. dec. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!