Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem bírom a hideget?

Miért nem bírom a hideget?

Figyelt kérdés

Pedig tél közepén születtem, téli típus vagyok (szemszín, haj és bőr alapján) és a tél is a kedvenc évszakom. Nyáron is hosszúnadrágot, zárt cipőt, sőt, még néha garbót is hordok és nem azért, mert önbizalomhiányos vagyok, egyszerűen nekem az a természetes. Nálam a meleg 35 fok felett kezdődik, mikor mások már hőgutát kapva fetrengenek, én csak akkor kezdem el érezni, hogy kicsit meleg van. És igazándiból le sem tudok égni, bármennyit is vagyok a tűző napon, max. csak erősebb színem lesz. És így, télen pedig ha rajtam múlna, tavasz közepéig ki sem mozdulnék a házból. Egy 20 perc kintlét után a kezeim teljesen lilák, a lábaim olyan szinten hidegek, hogy nehezemre esik az emelésük is.


Ez miért van, hogyan tudnám jobban bírni a hideg időjárást is?


2019. jan. 5. 22:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de ez valami hőháztartási probléma lehet. A házi orvosodhoz menj el, ő be tud utalni szakrendelésre.


Hidegben meg csak beöltözni tudsz: rétegesen (trikó/póló, pulcsiból akár kettő is), meleg kabát (hosszú, bundás), sapka, sál, kesztyű. Hosszú szárú csizma, és a vastag nadrág alá vastag harisnya, esetleg plusz egy zokni is. Én mostanában így szoktam, teljesen élhető vele a tél. :)

2019. jan. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!