Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Cataflam mennyire erős...

A Cataflam mennyire erős fájdalomcsillapító? Létezik, hogy fejfájást csak két tbl bevétele múlasztja el?

Figyelt kérdés
Melyik a leggyengébb,és a legerősebb fejfájás-csillapító? Melyik hat a leggyorsabban?Ha lehet hozáértők, esetleg gyógyszerészek válaszát várnám.Köszi.
2010. jún. 28. 23:00
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%
Nekem borzasztóan fájt a fogam, bevettem kettőt, és egy óra múlva már nem fájt... sokáig.
2012. szept. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%
A cataflam csillapítja a fejfájást, hiszen gyulladáscsökkentő.
2012. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

A Cataflam gyulladáscsökkentő-fájdalomcsillapító.

50mg Diklofenák a hatóanyaga. V-tabletta, amit vízben kell feloldani és van drazsé változata is.

Nem görcsoldó, mint ahogy többen már írták.

Vényköteles, mert középerős fájdalomcsillapító, és gyomorfekélyt is okozhat.


A No-Spa-ban (40mg) és az említett Algolfex-M ben (80mg) drotaverin is van. Ez a simaizmok görcsét oldja. No-spa-t alapvetően vese-, epegörcsökre szoktak szedni.


Az Algoflex M-ben van 400 mg ibuprofen is. Ami szintén gyulladáscsökkentő-fájdalomcsillapító, mint a diklofenák.


Ha a fejfájásod görcsös, migrénes akkor az ellen nem igazán fog hatni.


Ibuprofenből felejtsd el a márkásakat, mind csak lehúzás.

Van Ibumax 600-800-as is. Bár általában a 100 db-os "véletlenül" hiánycikk, és csak 30-as van, ami darabra sokkal drágább. De még így is jóval olcsóbb a reklámozott szaroknál.

[link]


[link]



De van Dolgit MAX 800-as is, még az is jó.

[link]



FONTOS, a diklofenákot és az iboprofent tartalmazó szereket is szigorúan főétkezés után vedd be. Különben fájdalommal társuló, gyomorfekélyt, gyomorvérzést, bélrendszeri vérzést okozhat!


Cataflam helyett ajánlom a Diclac 75 vagy 150 ID-t, mert az retard, azaz hosszú időn át hat. 75 mg illetve 150 mg diklofenák van egy tablettában. A 75-ösből 15 gyorsan felszívódik, a többi 60 lassan. Természetesen ez is vényköteles.

A Cataflam csak 50 mg-os.

150 mg a napi engedélyezett dózis.



A Voltaren Dolo nem vényköteles, mert abban bolhafingnyi mennyiségű diklofenák van (12,5 mg).

2013. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szóval: Ibumax 600 vagy Dolgit MAX 800-at ajánlok.

Szigorúan evés után.

2013. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
59%
Kifejezzetten erős!De nagyon jó:) Fejfájásra nekem az algopirin jó.
2014. jan. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%
Cataflam nekem fogfájásra jó! Ő megoldotta!
2014. okt. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Menstruásiós görcsőket is említette valaki.

Nospa nekem nem vált be. Sőt 2 órára rá se változott. :((

Ujabban be is lázasodtam, ami nem kizárt hogy valami más is lappang bennem.

Estére az Advilt szedtem be, láz is csökkent, és a görcs is sokat szünt. Hisz az éjjelt végig aludtam.

Kezd már fájni / görcsölni megint. Lázam nem volt, így az Algoflex m volt a választás.

Nem biztos hogyjó ötlet volt...

2014. nov. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17 - est is Én írtam..

bealudtam egy kicsit utána, de szinte egész nap jól voltam. Melóból se kellett haza jönnöm.

Sajna most estére megint fájok, biza gyógyszer kell. :(

2014. nov. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
28%
Érdekes most tudtam meg, hogy a cataflam fájdalomcsillapító is. Anyumnak gyógyszerallergiája van, nem szedhet be akármit, és neki betegség idején cataflamot ír fel az orvos (antibiotikumot nem írhat az allergia miatt.) Ezek szerint elég erős gyulladáscsökkentő hatása lehet, ha antibiotikum helyett adják. De akkor most már azt is tudom, hogy fájdalmat is csillapít.
2015. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
38%

Igen a cataflam fájdalomcsillapító, de a google a barátja mindenkinek :)


[link]

2015. máj. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!