Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek köldökpie...

Van itt olyan akinek köldökpiercingje van?

Figyelt kérdés
Mert én nagyon szeretnék, de mivel Anyum hallani sem akar róla, ezért még kell várnom amíg betöltöm a 18 át. A kérdés az, hogy nagyon fáj e, utána milyen, vannak e problémák vele.

2019. febr. 10. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem fáj. Utána egy darabig fog gennyezni (legalabbis nekem gennyezett) a piercingestol majd kerdezd meg hogy milyen fertotlenitot vegyél ra, ha esetleg magátol nem mondja. Elvileg nem érheti tusfurdo 3 hetig kb.
2019. febr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de annyira szeretnék már, de Anyum nem engedi, pedig 14 fölött lehet. Nem baj kis idő, kibírom... Nem tudja hogy honnan van ez a piercinges hajlamos, mert imádom a piercingeket.
2019. febr. 10. 19:21
 3/11 anonim ***** válasza:
3%
Aztán minek ?
2019. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Minek neked az a szar? őszintén, tutira csaj vagy, nem félsz hogy csitrinek fognak nézni? Főleg ha még haspólót is veszel hozzá :D Olyan helyen ahol nem látják talán még elmegy, de szerintem gondold meg :D és ott a kockázat hogy elfertőződik stb.. Nem kell az neked, hülyeség!:D
2019. febr. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Piercinghez képest egész fájdalommentes, olyasmi, mint a fülcimpánál. Az a baj vele viszont, hogy nagyon sokáig tart a gyógyulás, kb fél évig, akkor is, ha pár hét után már úgy látszik, mintha meggyógyult volna. A gyógyulás elején nem ajánlott szolizni, strandolni, kádban fürdeni, sportolni, vigyázz, hogy ne akadjon bele semmibe. Fertőtlenítésre az octenisept a legjobb szerintem, de ezeket úgyis elmondják, ha jó szalonba mész. Hosszútávon lehet esély arra, hogy kilökődik, ilyenkor elkezd vékonyodni a bőr a piercing felett, bepirosodik, esetleg gennyezik. Ilyenkor ki kell venni, megvárni, amíg meggyógyul, aztán kiszúrathatod megint, ha szeretnéd. De ez elég ritkán fordul elő. Gyógyulás alatt be is gyulladhat, de ha rendesen kezeled, akkor ez el szokott múlni. Ha esetleg lebabázol, akkor vagy ki kell venni, vagy speciális hajlékony ékszert kell bele tenni, amíg tart a terhesség. Összességében egy elég problémamentes piercing a köldök pc.

Egyébként meg ne hallgass a 'fujj minek' meg a 'ribinek fognak nézni' kommentekre. Nem mások véleménye a fontos, hanem hogy Neked tetszik-e. :)

2019. febr. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
persze 5-ös, ennyi erővel beszéld még rá az internetes pózolgatásra is, mert ugye az mindenkinek tetszik :D Sok ember amúgy is megbánja később mert megjön az esze :)
2019. febr. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is van, pedig nem vagyok ribi. Nem is értem az ilyen kommenteket, hogy "milyen hülyeség" meg "ronda, ribis". Akik ilyeneket írnak, azok mások véleménye alapján alakítják az életüket? Vagy honnan gondolják, hogy van értelme ilyen hozzászólásokkal tölteni az időt?


Az, hogy kinek mennyire fáj, teljesen egyéni. Nekem fájt, de a szúrás kb. 15 másodperc alatt kész azzal együtt, hogy beteszi az ékszert.


Az előzőekhez annyit tennék hozzá, hogy mindenképpen szúrasd, ne lövesd, mert az sem kellemesebb, és nehezebben gyógyul, ráadásul nem is annyira pontos. Ha lehet, titán ékszert válassz, mert az könnyebben gyógyul és biztosan nem allergizál. Télen csináltasd, ne nyáron, mert hetekig nem mehetsz vízbe vele, és az izzadás is nehezíti a gyógyulást. Ha még gimibe jársz, olyankor csináld, amikor egy ideig nem kell tornaórára járnod és 1-2 hétig nem sportolsz (szintén az izzadás miatt). A legjobb szerintem a téli szünet eleje.


Kenőcsöket ne használj, mert ezektől nem tud szellőzni és tisztulni a seb. A teljes gyógyulás tovább tart, mint gondolnád. Lehet, hogy a fájdalom vagy érzékenység 1-2 hét alatt elmúlik, de ne hagyd abba rögtön a kezelését, ne piszkáld és ne cseréld ki, mert amíg nem gyógyult meg teljesen, begyulladhat. Ne alkohollal kezeld, mert ez is nehezíti a gyógyulást.

2019. febr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

7-es

Mások véleménye alapján pont a te típusod alakítja az életét. Köldökpiercinget, de gyorsan, mert az menő! Meg rajzolt szemöldököt, tüdőgatyát, csücsörítést az instán, mert hogy mások is így meg úgy.

Én pont, hogy a saját véleményem alapján mondom, hogy baromság.

Szóval rád is vonatkozik a kérdés: mi a nyavalyának az a fémdarab a hasad közepére?

2019. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Meglepődnél, hogy mennyire félreismertél. Nem vagyok magamutogató, nem posztolok sehova, nem sminkelek és sajnos nem tudom mi az a tüdőgatya, de ha már így beszélhetünk elmondhatnád. 3 éve van köldök piercingem (már felnőttként csináltattam), és magamat és a szűk családomat beleértve talán 5 embernek mutattam meg eddig. Fürdőruhában persze látszik, de nem hinném, hogy a strandon bárkit érdekelne.

Az ok nagyon egyszerű: tetszett, és tetszik a mai napig. Nekem jó érzés ránézni, a párom szerint is szép, más véleménye meg legfeljebb szórakoztató, de nem igazán hat meg.

Nem ez az első "fémdarabom", és nem is az utolsó. Ha bármelyiket megunom, vagy már nem tetszik, kicserélem vagy kiveszem. Semmiben nem tér el bármelyik dologtól, amit az ember azért vesz meg, mert tetszik neki és jobban érzi magát tőle, még ha más szerint haszontalan is. Szerencsére nem vagyunk egyformák.


És te miért ellenzed ilyen elkötelezetten a piercingeket? Volt már velük rossz tapasztalatod?

2019. febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is van koldok piercingem 6 eve es en sem mutogatom magam, nem csucsoritek, nincs rajtam 5kilo festek, tudogatyat sem hordok semmi. Egyszeruen csak tetszett/tetszik ennyi az egesz
2019. febr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!