Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha 26 éves vagyok, nemsokára...

Ha 26 éves vagyok, nemsokára hanyatlani fog a testem? Esetleg a szellemi képességem is?

Figyelt kérdés
2019. febr. 16. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem 30 fel jelent meg az első ősz hajszálam. Most 34 vagyok, és amúgy fizikailag nem érzek hanyatlást, bár van hogy ha beütöm magam valahova, vagy megvernek már lassaban jövök helyre. Mentálisan viszont már érzem hogy nem jutnak sokszor eszembe a dolgok. De még nem olyan vészes ez sem. Az tuti hogy 33 körül átléptem a csúcspontot. Én ezt érzem...
2019. febr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igyátok, amit én és nem lesz elbutulás! A test és szellem fiatalos marad!
2019. febr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szellemileg ugyanolyan friss vagyok, mint 20 előtt, sőt sokkal könnyebben megjegyzek dolgokat, könnyebben tanulok. Az őszülés nálam nem téma, már 15 évesen elkezdtem. Az arcomon, könyökömnél a bőrön már látni, hogy múlik az idő. Könnyebben hízom. De még feszes vagyok. 37 múltam egyébként.
2019. febr. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Festem a hajam, tehát az őszülés nem téma. Sajnos tönkrement a színe vagy hogy mondjam, ezért inkább festés. De fordásszal csináltatom és nagyon jó festéket használ, jól, jó a többi szere is, ezért egyelőre ne hogy roncsolná a hajamat, hanem javítja.


Mentális és testi erőnlétre, képességekre gondoltam.

Mert körülöttem bizony fáradékonyságra, feledékenységre, gyengébb fizikai képességekre panaszkodnak.

2019. febr. 17. 07:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Jesszus! Ha most ilyen gondolataitok vannak, 50 évesen már fél lábbal a sírban érzitek magatokat?! :D


Én 36 vagyok. Fizikailag most kezdem érezni, hogy nem bírok olyan sokat, mint a 20-as éveim elején. De az is lehet hogy ez csak fizikumtól függ. Ha rendszeresen sportolnék most is, szerintem még formába tudnám hozni magamat.

Egyetlen ősz hajszálam sincs.

Szellemileg az elbutulásnak pont az ellenkezőjét érzem. Sok olyan dolog van, amit pl egyetemistaként nehezen tudtam felfogni, mostanra viszont megvilágosodtam, és amit akkor nem értettem, mostanra úgy vagyok vele, hogy de hát ez milyen egyszerű! 36 évesen még azt sem zárom ki, hogy a közeljövőben még egy nyelvvizsgába, esetleg, PhD-be belevágok. Abszolút nem érzem, hogy elbutulnék. Az időskori demencia szerintem jó 20-30 évvel később kezdődik.

2019. febr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha ilyen kérdésed van akkor a szellemi romlás már megindult. A testi is, ha nem mész házaséletet élni a gyakszizás helyett. (ez rám is vonatkozik)
2019. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50 éves vagyok, és fizikailag egész életem legjobb formájában vagyok, ha rendszeresen mozgok. Sport nélkül hanyatlik a test, de ez így van 10 évesen is. Lásd a mai fiatalokat!
2019. márc. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!