Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha havi egy alkalommal sppedte...

Ha havi egy alkalommal sppedtet használok, akkor idővel erősebb lehet a függőség?

Figyelt kérdés
Nem azért nem tudok leállni mert rosszul vagyok ha nem jutok hozzá, hanem mert olyan jó az érzés. Egy ideje már úgy adom be magamnak fecskendővel, mert az a legjobb érzés, és nem is tudom elképzelni hogy visszatérjek az orrba szívogatáshoz. Minden hónapban egy két este használom csak már elég régóta, és ezt megszoktam. De egyébként jól vagyok, csak időnként nagyon hiányzik. Még lehet hogy erősebb függőség is kialakulhat? Honnan ehet tudni hogy valaki függő?

2019. febr. 22. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed elején még havi 1 alkalom volt, két mondattal később havi 1-2 este. Szerinted ha ez a tendencia így folytatódik, mi lesz a vége? :)
2019. febr. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha túl sokat gondolsz az adott élményre, és úgy lövöd magad intravénásan - akkor ott már kialakult a függőség. Káros függőségnek akkor mondanám amikor problémákat kezd okozni az élet egyéb területein is (munkahely, barátok, emberi kapcsolatok stb). Van aki meg tudja tartani egy "biztonságos,, határvonalon belül a függőségét, de ez pl az intravénás használat esetében nagyon ritka, mert ezzel a fogyasztási móddal jóval nagyobb az addiktív potenciál.

Erősebb függőség is kialakulhat, amikor valaki azért kezd el használni szereket - hogy elnyomja a problémáit.., elmeneküljön a világ elől.

Ilyenkor előfordulhat hogy más szereket kezd el használni, amik még nagyobb függőséggel járhatnak.

Az is érdekes lehet hogy amit most sok helyen speednek árulnak, az valójában valami designer drog, és semmi köze az amfetaminhoz. Így könnyen bele lehet csúszni olyan drogokba is amiről semmit sem lehet tudni. Bizonyos designer drogok adhatnak olyan élményt, amik jóval nagyobb függőséget okozhatnak mint a sima speed belövése. Nem árt óvatosnak lenni!

2019. febr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát az miatt hogy megtudtam hogy van ilyen jó érzés, egyből kialakult a függőség is? Ezután pedig csak más szerektől lehet ez erősebb?
2019. febr. 22. 11:01
 4/4 anonim ***** válasza:
A függőség azért alakult ki - mert nem tudtad elengedni az adott élményt! Ezzel pedig hogy ragaszkodsz hozzá - problémákat okoz az életben. Azért hívják függőségnek, mert függsz az adott dologtól. Minél inkább kötöd magadban ezt - annál erősebb a függőség is. Előfordulhat hogy más szerek még "jobb,, élményt adnak - amit még nehezebb lesz elengedni. Amíg nem tudod elengedni belül - addig a függőség is fennáll.
2019. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!