Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bal cipőm mindig eljárom kb...

A bal cipőm mindig eljárom kb fél év alatt. A jobb is használódik, de nem ennyire, nem kilyukadásig. Szerintetek ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

8000-nél többet sosem adok ki egy cipőre, de nagyon nem örülök neki, hogy újat kell vennem minden évben.

Nem csoszogok. Nem ertem, miert csak a bal labas cipom megy tonkre....


2019. márc. 10. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem rövidebb egy picit a jobb lábad? Teljesen szabályosan jársz?
2019. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál!

Igazából fogalmam sincs...

2019. márc. 10. 20:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Velem ugyan ez van, csak fordítva, a jobb lábam csinálja ezt. Amíg nem jön az eső pont tojok rá.
2019. márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a bal lábad az ún. elrugaszkodó lábad. Általában az emberek bal vagy jobb lábbal előre való lépése (kilépés) nem egyforma. Nálad alighanem nagy mértékben különbözik a kettő.
2019. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A bal lábad a domináns. Esetleg valamilyen defirmitás (lúdtalp pl.) is erősebb rajta, mint a jobb lábadon.
2019. márc. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem 10 éve műtötték a bal lábam, azóta kopik jobban a jobblábas cipőim talpa.

Bár fel sem tűnik, de nem terhelem annyira a bal lábam.

2019. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nalam is ez a helyzet all fenn, csaj jobb labra.

De nekem gyerekkorban volt egy biciglis balesetem, annak a kovetkezmenye.

2019. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem egyforma az ember 2 lába, egyikkel erősebbel lép, mint a másikkal, okozhatja valami elváltozás a csontban, stb.

Nekem pl. száraz a sarkaimon a bőr, a jobbon viszont erősebben, mint a balon. Ez esetben is a járásom közrejátszhat, mozgásszervi panaszaim vannak: lúdtalp, meg született csípőficam, az utóbbira azt mondják, hogy picit látszik, amikor megyek.

Aztán, még az is rátesz egy lapáttal, ahogy öregszik az ember, egyre kényelmesebb, szélesebb cipőre van szükség. Ezt tapasztalom én is, "tramplisodik" a lábam, sajnos, több keskenyebb fazonú cipőmtől meg kellett válnom, mert fájt bennük mindkét lábfejem.

Ez van, fogyóeszköz a cipő!

2019. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!

Nem is gondoltam volna, hogy ez ilyen gyakori jelenség. Nekem porckopás miatt fáj a térdem sokat, lehet akkor én meg amiatt terhelem kevésbé az egyik làbam észrevétlenül....

2019. márc. 10. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!