Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A párom szörnyen sokat alszik,...

A párom szörnyen sokat alszik, képes akár 14-15 órát is lenyomni megszakítás nélkül. Ráadásul reggel fekszik, és késő délután kel. Jól gondolom, hogy ez így nem túl egészséges? Lehet ez a sok alvás valami betegségtől? :S

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 22:36
 1/9 anonim válasza:
100%
énis tudok ennyit sőt többet pedig 16/L vagyok.
2010. júl. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én 12órákat alszom, lustaság miatt

20/l

2010. júl. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
kimerítő a munkája? sportol? nem kell egyből rosszra gondolni. hány éves egyébként? és nő vagy férfi? (bocsi csak nem derül ki a nyitóból)
2010. júl. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Reggel fekszik, késő délután kel - ebből hogy jön ki a 14-15 óra?
2010. júl. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egész nap nem csinál semmit, otthon ül és vagy számítógép vagy fekszik az ágyban és meg sem moccan... elég kimerítő lehet :D

Amúgy 21éves. A 12 óra még oké, de nem minden nap. Ha olyanom van énis tudok annyit aludni... :P

A reggel kel stb. az olyan általánosítás volt, igaz, elég hülyén fogalmaztam meg... gyakorlatilag olyan hajnali 3 körül szokott lefeküdni, ezek után délután 5-6 körül kel, és még utána is tud aludni kicsit.

2010. júl. 3. 12:34
 6/9 anonim válasza:
100%
Énis rendessen suli mellet is tudok akár 12órát aludni néha többet is...
2010. júl. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Ezt a betegséget lustaságnak (de az is lehet, hogy depressiónak) hívják. Amikor éppen nem az ágyat nyomja, akkor dolgozik? Nem nagy jövőt jósolok ennek a kapcsolatnak, hiszen nem csináltok semmit együtt. Inkább keress egy aktívabbat.
2010. júl. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szokás (rá lehet szokni a sok alvásra, ekkor az ember nap közben egyre fáradtabb lesz, egyre többet alszik, de még ez sem frissíti fel igazán). A sok alvás nem egészséges. Lehet alvási probléma is a háttérben, pl. felületes, nem kellően pihentető alvás, amit alvás közbeni légzési problémák is okozhatnak, ebből a szempontból az sem mindegy, hogy a hátán alszik-e (ami kedvezőtlen, mert a légzés könnyebb oldalon/hason). Végül lehet valamilyen krónikus fáradtság, amit nyomelemhiány (cink, szelén stb.) is okozhat vagy egyéb hiány. Depersszió is összefügghet a túlalvással, mégpedig okként és okozatként is. Végül, nem mindenkinek ugyanannyi az alvásigénye, és lehetnek szélsőséges esetek. Én arra tippelek, hogy gond nélkül át tudna állni a barátod a 7-8 óra alvásra.
2010. júl. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kronok ***** válasza:
58%
Én kb egy éve alszok minimum 12 órákat. Szerencsés vagyok h megtehetem, de ha tehetném aludnék többet is. Amióta az eszemet tudom, szeretek aludni. Volt hogy kb 40órát aludtam, 1wc-vel vagy egy cigivel megszakítva. (5-5 erc)
2015. nov. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!